Na Stary Rynek przybył św.Mikołaj

Udostępnij

6 grudnia koźmiński rynek rozświetliła świąteczna iluminacja. Kilkuset koźminian i koźminianek przyszło do centrum, by zobaczyć nową dekorację i spotkać się ze Świętym Mikołajem. Spotkanie na Starym Rynku rozpoczęło się przed godz. 16.00. W oczekiwaniu na wyjątkowego gościa, w świąteczny klimat wprowadziły zebranych zespoły wokalne „Do, re, mi” i „Seven” z ośrodka kultury, śpiewając świąteczne piosenki.

 

 

 

Następnie Przemysław Pieniężny opowiedział o drugiej edycji zbiórki Strażackie Pogotowie św. Mikołaja, której celem jest pomoc najuboższym mieszkańcom naszej gminy. Wiele radości, szczególnie wśród najmłodszych, wzbudził przyjazd św.Mikołaja. Święty przybył na dachu wozu strażackiego, pozdrawiając wszystkich już z oddali. Mikołaj rozdał słodycze i czapki mikołajkowe. Kulminacyjnym punktem spotkania na Starym Rynku było rozświetlenie dekoracji świątecznej.

 

Organizatorem spotkania „Rozświetlamy choinkę na Starym Rynku” był Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski przy pomocy :strażaków z OSP Koźmin i Czarny Sad, Koła Wolontariatu z koźmińskiego gimnazjum pod opieką Katarzyny Kucharskiej,  Gminnego Zespołu Instytucji Kultury, Roberta Idkowiaka i  Sławomira Szyszki.

                               

2018-12-07

Tekst: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG, foto: Szymon Sikora