Głosuj na najpopularniejszego sportowca 2018r.

Udostępnij

Wybierz z nami najpopularniejszego sportowca miasta i gminy Koźmin Wielkopolski w 2018 roku. Oddaj głos w sondzie internetowej na swoich kandydatów. Głosowanie zakończy się 27.12.2018r. o godz. 1200 W celu zwiększenia bezpieczeństwa sondy internetowej, głosowanie jest autoryzowane przy pomocy adresu e-mail osoby głosującej. Podanie imienia i nazwiska nie jest obowiązkowe. Z jednego adresu e-mail można oddać podczas całego głosowania tylko jeden głos na najpopularniejszego sportowca.

 


 

SONDA [kliknij]

 


 

 BRDYS MONIKA

Uczennica 5 klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Koźminie Wlkp. Monika od raku trenuje lekkoatletykę – bieg krótkodystansowy. Reprezentuje Szkołę oraz Miasto i Gminę w zawodach o randze Mistrzowskiej o zasięgu wojewódzkim, a także w Halowych Ogólnopolskich Mistrzostwach Czwartków Lekkoatletycznych.

 

 

 

 

DAMASIEWICZ JULIA

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. Uprawia sporty: kitesurfing, surfing, snowbord, snowkiting, diving oraz skateboarding. Osiaga sukcesy na poziomie ogólnopolskim oraz europejskich. Jest nominowana do kadry narodowej.

 

 

  DANA MICHAŁ

Przyjmujący w drużynie GOS koźmin Wlkp. Reprezentuje Miasto i Gminę w rozgrywkach siatkówki halowej oraz plażowej na szczeblu powiatowym, wojewódźkim i krajowym. Wielokrotnie staje na najwyższym stopniu podium. Na zawodach wyróżniany jako MVP – najlepszy zawodnik turnieju. Aktywnie uczesniczy w promowaniu siatkówki w Gminie Koźmin oraz wspiera organizację wydarzeń siatkarskich.

 
  GOLIŃSKA GABRIELA

Reprezentuje Miasto i Gminę Koźmin Wlkp. na zawodach lekkoatletycznych. Pomimo młodego wieku zdobywa już miejsca na podium, zarówno w Finale Mistrzostw Powiatu jak i w Ogólnopolskich Biegach. Jej szczególnym osiągnięciem jest Finał Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych i zdobycie kwalifikacji na Mistrzostwach Polski.

 

 

 

 

 

  GORZELANNY JAKUB

Mieszkaniec Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Od 2014 roku jest zapaśnikiem LKS Ceramik Krotoszyn w stylu wolnym. W 2018 roku zdobył wicemistrzostwo Polski. W 2019 będzie w kręgu zainteresowań trenera kadry narodowej podczas ustalania składu na mistrzostwa Europy.

 

 

 

 

 

  KINOWSKI ADAM

Od kilku lat reprezentuje KLUB IKS „Spartakus” w Koźminie Wlkp.na arenach krajowych i międzynarodowych. Wcześniej można go było widywać na kortach u boku Albina Batyckiego, znanego koźmińskiego tenisisty na wózku. Obecnie swe sukcesy odnosi w grach indywidualnych i deblowych.

 

 

  KOWAŃDY ALICJA

Urodzona 04.03.2002 roku, mieszkanka Borzęcic. Zawodniczka MUKS-u Białe Tygrysy Jarocin – sekcja taekwondo olimpijskie w kategorii wiekowej junior. Uzyskała stopień mistrzowski – 1 DAN. Najważniejszym osiągnięciem w bieżącym roku było wywalczenie brązowego medalu podczas Mistrzostw Polski Juniorów oraz Mistrzostw Polski Seniorów. Zdobyła również 5 medali w Pucharach Polski oraz wystąpiła w dwóch Pucharach Świata.

 

 

 

  PATECKA JULIA

Zawodniczka Koźmińskiego Klubu Karate. Jest sumienną zawodniczką, jednocześnie bardzo skromną i odpowiedzialną. Zawsze w pełni zaangażowana w trening.

 

 

 

 

 

 

  PÓŁROLNICZAK KATARZYNA

Urodzona 13.12.2002 roku, mieszkanka Borzęcic. Była zawodniczka MUKS-u Białe Tygrysy Jarocin- sekcja taekwondo olimpijskie w kategorii wiekowej junior. Uzyskała stopień mistrzowski – 1 DAN. Najważniejszym osiągnięciem w tej dyscyplinie było wywalczenie brązowego medalu Mistrzostw Polski Juniorów. Od czerwca tego roku zawodniczka klubu MKS Jedynka Jarocin.

 

 

 

 

  ROSZCZAK JAKUB

Uczeń Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp. Zawodnik MUKS Kożmin Wlkp. Jest kapitanem szkolnej drużyny ZSP Koźmin Wlkp. W piłkę ręczną gra od dziecka, zawsze sumienny, życzliwy, godny naśladowania. Można na nim polegać pod każdym względem.

 

  STEMPNIAK PAULINA

Lekkoatletka, reprezentująca Szkołę Podstawową nr 3 i Koźmin Wielkopolski na zawodach o randze Mistrzowskiej w kategorii U16, posiada licencję Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jej sukcesy to miejsca na podium na arenie Mistrzostw Polski, Województwa oraz Powiatu. W 2018 roku w Biegach Ogólnopolskich zawsze zajmowała 1 miejsca.

 

 

 

 

  STEMPNIAK ZOFIA

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Koźminie Wlkp., trenująca lekkoatletykę. Godnie reprezentuje Koźmin Wlkp. na zawodach. W roku 2018 wielokrotnie stawała na podium. Jej szczególnym sukcesem jest osiągnięcie trzeciego miejsca w Finałach Polski w Biegach Przełajowych, jest Również finalistką Mistrzostw Wojewódzkich oraz Powiatu.

 

 

 

 

  WAŁĘSA KATARZYNA

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. Sprinterka Klubu Lekkoatletycznego „MKL Jedynka Jarocin”. W 2018 wiele razy stawała na podium na szczeblu europejskim i ogólnopolskim. Jej wielkim sukcesem jest zdobycie 1 miejsca na zawodach w Niemczech oraz zdobycie trzeciego wyniku w Polsce w finale czwartków lekkoatletycznych w Łodzi. Tym samym wynikiem na listach „PLA” jest sklasyfikowana na 1 miejscu w Wielkopolsce.

 

  WOSIEK NATALIA

Urodzona 22.02.2003, mieszkanka Wałkowa. Zawodniczka MUKS-u Białe Tygrysy Jarocin – sekcja Taekwondo olimpijskiego w kategorii wiekowej junior. Uzyskała stopień mistrzowski – 1 DAN. Najważniejszym osiągnięciem w roku 2018 było wywalczenie brązowego medalu podczas Mistrzostw Polski Juniorów. Zdobyła również dwa medale w Pucharach Polskich oraz wystąpiła w trzech Pucharach Świata, w tym w Słowenii i Belgii. Jest powołana w skład Kadry Narodowej Juniorów.

 

 

  WYSOCKA EDYTA

Uczennica Technikum przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp. Zawodniczka MUKS Koźmin Wlkp. oraz kapitan szkolej drużyny ZSP Koźmin Wlkp. Król strzelców Mistrzostw Rejonu Kaliskiego w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych – Licealiada 2018/2019