Pobiegli z Wielką Orkiestą Świątecznej Pomocy

Udostępnij

1. Bieg „Policz się z cukrzycą”  odbył się w ramach koźmińskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na starcie stawiło się 150 osób. Taka liczba uczestników przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Każdy z biegaczy wrzucił  do puszki WOŚP symboliczną opłatę. Podczas biegu udało się zebrać kwotę 1.951,52 zł.

 

 

 

Bieg “Policz się z cukrzycą” od 13 lat jest organizowany w Warszawie, a w tym roku z inicjatywy grupy KOŹMIN BIEGA – po raz pierwszy – odbył się w ramach 27. Finału WOŚP w Koźminie Wielkopolskim. W organizacji biegu pomógł koźmiński sztab WOŚP i strażacy. 

 

To był trafiony pomysł i  prawdziwy bieg z sercem.

Pierwotny limit 100 uczestników został wypełniony jeszcze przed ostatecznym zamknięciem internetowych zapisów. Zostały więc uruchomione dodatkowe zapisy – dobiliśmy do liczby 130 uczestników. Osoby zapisywały się także w dniu biegu! Ostatecznie ok. 150 zawodników pojawiło się na starcie.

O godzinie 13:00  burmistrz Maciej Bratborski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej  Justynem Zaradniakiem otwarli 1. Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą”. Wystrzał z armaty koźmińskiego Bractwa Kurkowego dał sygnał do rozpoczęcia biegu.

 

Trasa biegła ścieżkami parku miejskiego, a jej kierunek wskazywali strażacy. Uczestnicy mieli do pokonania min.1 pętlę ( ok.700m) Biegli  od 13:00 do 13:30 każdy w swoim tempie.

 

W imprezie chodziło o propagowanie zdrowego stylu życia oraz zwrócenie uwagi na problem cukrzycy w naszym społeczeństwie.  W holu kina “Mieszko” każdy uczestnik biegu mógł bezpłatnie dokonać pomiaru poziomu cukru we krwi.

 

Na mecie czekały na wszystkich uczestników okolicznościowe medale. Po biegu każdy z biegnących mógł ogrzać się ciepłą herbatą lub kawą i zjeść słodki upominek.

 

2019-01-14

 

Tekst: KOŹMIN BIEGA 

Foto: Tomasz Piejko