Zimowisko z „Jedynką”

Udostępnij

Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od zajęć obowiązkowych, który powinno się przeznaczyć na czynny odpoczynek i rozrywkę. Jednak, co robić w domu, gdy na dworze zimno, a śniegu brak? Aby dzieci okres odpoczynku od szkoły spędziły miło, nie nudziły się, a szkołę  postrzegały  nie tylko jako miejsce nauki, ale też wesołej zabawy, Szkoła Podstawowa Nr 1, po raz drugi, zorganizowała zimowisko połączone z nauką jazdy na nartach do Republiki Czeskiej.

 

 

 

Uczniowie wyjechali do Harrachova, żeby pod czujnym okiem instruktorów i opiekunów: dyrektora Jacka Zawodnego oraz nauczycielki Ewy Gostek, zdobywać umiejętności jazdy na nartach.

 

W drugim  tygodniu ferii uczniowie „Jedynki” wraz z opiekunami wyruszyli w poszukiwaniu śniegu i dobrych warunków do uprawiania narciarstwa. Przez pięć dni dzieci mogły poznać podstawy jazdy na nartach, a te które już potrafiły mogły doskonalić swoje umiejętności.

Codziennie kilka godzin spędzano na stokach w Prichovicach i Paseky nad Jizerou. Bardzo dobre warunki: ponad metr pokrywy śnieżnej, temperatura -5/-7 °C, bez wiatru oraz słoneczna pogoda sprawiły, że czas szybko upływał, a dzieci aktywnie wypoczywały, zapominając o trudach roku szkolnego. W czwartym dniu mogły skorzystać również z kąpieli w aquaparku w Jabloncu. Zadowolone i wypoczęte wróciły bezpiecznie do domu i obowiązków nauki.

       

2019-02-04

Tekst i fot. SP 1 Koźmin Wielkopolski