ZAGRAMY DLA MAI ze Starej Obry

Udostępnij

16 marca odbędą się X Amatorskie Mistrzostwa Koźmina Wielkopolskiego w Halowej Piłce Nożnej.Tegoroczny turniej będzie wyjątkowy, ponieważ pieniądze zebrane podczas imprezy zostaną w całości przekazane na pomoc w walce z chorobą maleńkiej Mai ze Starej Obry. Organizatorem turnieju jest Gminny Ośrodek Sportu i Gmina Koźmin Wielkopolski przy wsparciu kół gospodyń wiejskich ze: Starej Obry, Wrotkowa, Borzęcic i Szymanowa. Zapraszamy do udziału w mistrzostwach!

Kim jest Maja ? I dlaczego dla niej gramy ?

 

Malutka Majeczka ze Starej Obry – urodziła się 10 czerwca  2018 r. i początkowo nic nie wskazywało na to, że dziewczynce coś dolega. Rodziców zaniepokoiła natomiast „leniwość” i słabość córeczki. Po wizytach u lekarzy i zrobieniu badań genetycznych diagnoza okazała się wstrząsająca. Śmiertelna choroba, na tamtą chwilę bez możliwości leczenia w Polsce. Zaczął się wyścig z czasem. Na konferencji SMA w Warszawie,gdzie rodzice postanowili pojechać pojawiła się okazja wyjazdu do Włoch na leczenie terapią genową (pierwsze takie badanie kliniczne w Europie). W dwa tygodnie Maja wraz z rodzicami i bratem znalazła się w Mediolanie, gdzie oczekiwała na przyjęcie do leczenia terapią genową. Obecnie mała wojowniczka wraz z mamą przebywa we Włoszech,gdzie przez cały czas trwania badania klinicznego musi pozostać.

 

Pieniądze zebrane podczas turnieju w całości zostaną przekazane na leczenie małej Mai. Aktywne spędzenie wolnego czasu, rywalizacja sportowa, a przede wszystkim chęć pomocy drugiemu człowiekowi niech przyświeca idei tego wydarzenia

 

ZGŁOŚ DRUŻYNĘ JUŻ TERAZ ! Zgłoszenia są przyjmowane w Gminnym Ośrodku Sportu do 8 marca!!!!!

 

POMÓŻMY MAŁEJ MAI W WALCE O ŻYCIE-ZDROWIE I LEPSZE JUTRO !!!

 

2019-02-26

Tekst : GOS