Harcerze świętowali Dzień Myśli Braterskiej

Udostępnij

22 luty to Dzień Myśli Braterskiej, święto przyjaźni i braterstwa obchodzone przez wszystkich harcerzy i skautów na całym świecie. Hufiec ZHP w Koźminie Wielkopolskim, 22 lutego zorganizował Hufcowy Przegląd Piosenki Harcerskiej, w którym oprócz harcerzy i zuchów, uczestniczyli także ich rodzice oraz przedstawiciele władz samorządowych.

 

 

 

 

Podczas dwóch godzin prezentowania harcerskich piosenek przez zastępy, drużyny i gromady jury wyłoniło zwycięzców przeglądu, a przerwach rodzice brali udział w quizie wiedzy na temat hufca, oraz każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na ściance fotograficznej.

 

Dzień Myśli Braterskiej to także dzień, w którym szczególnie dziękujemy drużynowym i instruktorom. Każdy drużynowy otrzymał imienne podziękowanie od Komendy Hufca za pracę na rzecz rozwoju koźmińskiego harcerstwa.

 

Tego dnia nastąpiło także wręczenie odznaki Harcerska Służba Wielkopolsce 3 druhnom z naszego hufca. Wyróżnienie to jest przyznawane przez Komendanta Chorągwi Wielkopolskiej instruktorom, którzy aktywnie pracują w swoich macierzystych hufcach.

 

 

   

 

2019-03-04

Tekst i foto: Hufiec ZHP w Koźminie Wielkopolskim