Seniorski debiut Alicji Kowańdy w Słowenii

Udostępnij

Piąte miejsca Zuzanny Kaczmarek i Alicji Kowańdy oraz dziewiąte Martyny Stasik to wyniki zawodniczek MUKS Białe Tygrysy Jarocin podczas Pucharu Świata Slovenia Open 2019. Dokonania te są tym cenniejsze, że zostały one osiągnięte w rywalizacji seniorskiej, a w dodatku Alicja Kowańdy i Martyna Stasik tym startem dopiero w niej debiutowały.

 

 

W stolicy Słowenii,  wystartowało w tym roku ponad 1200 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: senior, junior i kadet. Szczególnie mocno obsadzona była pierwsza z tych kategorii, a spowodowane to było rozpoczynającymi się na dobre eliminacjami do Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020. W gronie startujących znalazły się również trzy zawodniczki Białych Tygrysów Jarocin: reprezentująca Kadrę Narodową Zuzanna Kaczmarek oraz występujące w barwach klubowych Alicja Kowańdy i Martyna Stasik.

 

Debiutantka Alicja Kowańdy, startująca w wadze do 62 kg, w pierwszym starciu w pełni zasłużenie pokonała 7:4 Niemkę Halidę Dindic. Niestety w drugiej rundzie Alicja miała pecha w losowaniu, gdyż na jej drodze znalazła się 23. zawodniczka światowego rankingu, Rosjanka Yulia Turutina. Zawodniczka Białych Tygrysów podjęła jednak „rękawice” i mimo przegranej 0:13 udało się jej przewalczyć z wielce utytułowaną rywalką pełne trzy rundy.

Dzięki wygraniu walk, Alicja Kowańdy zdobyła pierwsze punkty do rankingu światowego.

 

2019-03-04

 

Tekst i foto: MUKS “Białe Tygrysy