Nowe władze w osiedlach nr 1 i 2

Udostępnij

Mieszkańcy osiedli nr 1 i 2 w Koźminie Wielkopolskim wybrali nowe władze. Przewodniczącym Osiedla Nr 1 został Mariusz Błaszczyk, a Przewodniczącym Osiedla Nr 2 – Piotr Marszałek. Na 15 marca zaplanowano zebranie wyborcze na osiedlu nr 3.

 

 

 

Mieszkańcy dwóch koźmińskich osiedli powierzyli władzę w swoich okręgach w strażackie ręce. Piotr Marszałek jest prezesem OSP Koźmin Wlkp., a Mariusz Błaszczyk – naczelnikiem w tej jednostce.

 

 

 

Na osiedlu nr 1 nowego przewodniczącego będzie wspierać w pracach zarząd w składzie: Marcin Borowczyk (zastępca przewodniczącego), Magdalena Kurkowiak, Artur Minta, Piotr Jakubiak i Ireneusz Gościniak.

 

 

Na osiedlu nr 2 do zarządu wybrano: Wojciecha Gawła ( zastępca przewodniczącego), Katarzynę Stasiak, Michalinę Frąckowiak i Piotra Gołąb.

 

Podczas zebrań wyborczych wybrano także rady osiedla. Do zakresu działania organów statutowych osiedli należy m.in.: dbanie o porządek, estetykę , czystość  i bezpieczeństwo na osiedlu, inicjowanie czynów społecznych i organizowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, organizowanie samopomocy mieszkańców, zarządzanie i korzystanie z mienia komunalnego, współpraca z samorządem.   

2019-03-07

Foto: Ewa Serafiniak “Gazeta Krotoszyńska”

Tekst: AF, UMiG