Dzieci ze Starej Obry w Warszawie

Udostępnij

Pod koniec kwietnia reprezentacja Szkoły Podstawowej w Starej Obrze uczestniczyła w Ogólnopolskim Podsumowaniu Programu Edukacja Inspiracja. Do stolicy pojechali Franciszek Jeleniewski oraz Małgorzata Majkrzak z opiekunką Natalią Kowal.
W tych dniach blisko 100 nauczycieli i uczniów z małych miejscowości zawładnęło Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie.

Na spotkanie przyjechali reprezentanci – dzieci, młodzież oraz ich nauczyciele – blisko trzydziestu zespołów projektowych, które przez ostatni rok realizowały projekty edukacyjne w swoich szkołach i społecznościach lokalnych.
Pierwszego dnia odbyły się targi projektowe. Po krótkim przywitaniu ze strony organizatorów oddano przestrzeń w ręce uczniów i nauczycieli. Każdy zespół miał do dyspozycji stanowisko, na którym mógł zaprezentować efekty działań w swoim projekcie. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Obrze opowiadali o swoim szkolnym projekcie pt. „Spotkanie ze sztuką” i wszystkich działaniach, które podjęli w ramach jego realizacji.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Po zakończeniu pierwszego dnia wszyscy chętni korzystając z pięknej pogody udali się na zwiedzanie stolicy.


Po zakończeniu pierwszego dnia wszyscy chętni korzystając z pięknej pogody udali się na zwiedzanie stolicy.

W kolejnym dniu uczestnicy zdobywali nową wiedzę i umiejętności na warsztatach. Uczniowie poznali metodę design thinking, którą następnie wykorzystali do projetów i budowania super przedmiotów – super szkolnej ławki, krzesła, tablicy, plecaka i szafki.

SONY DSC


W tym samym czasie nauczyciele przechodzili przez warsztaty z cyberbezpieczeństwa oraz ewaluacyjne. Na tych drugich podsumowywali pracę w programie Edukacja Inspiracja i szukali pomysłów na usprawnienia, które mogliby wprowadzić w kolejnych projektach.

SONY DSC

Barwne stoiska projektowe, warsztaty, dzielenie się pomysłami, nowe inspiracje, znajomości, wzajemna życzliwość, a przede wszystkim wielkie świętowanie – tak wyglądało dwudniowe spotkanie podsumowujące drugą edycję programu Edukacja Inspiracja.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii na szkolnym fb

Tekst i foto: SP Stara Obra