Strażacy z Koźmina na gali FLORIANÓW 2019

Udostępnij

Gala finałowa Florianów 2019 odbyła się w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze w Otrębusach koło Warszawy. Statuetki zwycięzcom wręczał prezes Zarządu Głównego ZOSP RP dh Waldemar Pawlak.
Podczas finału FLORIANÓW wręczono:

  • 20 statuetek za najlepsze i najciekawsze projekty zgłoszone i nominowane w 11 kategoriach,
  • 12 nagród w kategorii specjalnej „Ratujemy i Uczymy Ratować,”
  • oraz nagrody zwycięzcom ogólnopolskiego plebiscytu „Strażak Roku 2019” organizowanego przez partnera medialnego konkursu – Grupę Polska Press.

W kategorii „III Ochrona środowiska i ekologia”, w której nominację otrzymało OSP Koźmin Wielkopolski za projekt „Żyj zdrowo, bezpiecznie i ekologicznie – OSP Koźmin Wlkp. nie tylko gasi i ratuje” zwyciężyło OSP Chrząstowice (woj. małopolskie, powiat olkuski, gmina Wolbrom) za realizację projektu „Chrząstowice – Pszczela Przystań”.

Więcej szczęścia miał naczelnik koźmińskiej OSP dh Mariusz Błaszczyk, który był dwukrotnie wywoływany na scenę, ażeby odebrać nagrodę za zajęcie pierwszego miejsce w głosowaniu na Strażaka Roku Województwa Wielkopolskiego oraz zajęcie drugiego miejsca w głosowaniu na Strażaka Roku Polski.

W przerwach pomiędzy wręczaniem nagród widzowie mogli obejrzeć dwa występy – najpierw Orkiestry Dętej OSP Mykanów, a później Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE.

Członkowie koźmińskiej delegacji zgodnie podkreślają, że udział w gali finałowej był nowym, ciekawym doświadczeniem, a co najważniejsze uzmysłowił, że pole działalności OSP nie musi wiązać się tylko z ratownictwem i zabezpieczeniem bezpieczeństwa.

Koźmińskim strażakom jeszcze raz gratulujemy nominacji oraz życzymy motywacji i wytrwałości w realizacji nowych projektów, aby kiedyś strażacki Oskar, jak potocznie statuetkę Floriana nazywają organizatorzy konkursu znalazł się na półce w koźmińskiej remizie.

Tekst: Adam Niedziela, UMiG

Foto: Szymon Sikora