Pożegnanie koźmińskiego gimnazjum

Udostępnij

31 maja był dniem Ostatniej Majówki w Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wielkopolskim. Pożegnanie gimnazjum zgromadziło nauczycieli, pracowników, młodzież, nie zabrakło także absolwentów naszej placówki i mieszkańców Koźmina Wielkopolskiego.
Honorowym gościem był Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Maciej Bratborski.
Wszystkich powitał dyrektor Arkadiusz Zmyślony, zapraszając do wspólnej zabawy.


Dla gości przygotowano stoiska gastronomiczne i liczne atrakcje. Na gimnazjalnej scenie zaprezentowała się grupa cyrkowa, której opiekunką niezmienną od 19 lat jest Iwona Domagała. Ich występy wzbudziły wśród publiczności ogromny zachwyt.

Podobny aplauz wywołał zespół SENDERS, którego twórcą i opiekunem jest Marcin Ziętkiewicz. Profesjonalizm zespołu oczarował naszych gości.

Punktem kulminacyjnym była KAPSUŁA CZASU, w której umieszczono najistotniejsze pamiątki związane z działalnością gimnazjum między innymi pierwszy i ostatni plan nauczania, listy – przesłania uczniów ostatniego rocznika oraz publikacja.
Zwieńczeniem i podsumowaniem 20 – letniej historii Gimnazjum jest książka pt. „ NieZmyślona historia Gimnazjum. Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp. 1999-2019″. Pomysłodawcą i jednym z głównych redaktorów była Maria Lewandowicz, wieloletnia wicedyrektor szkoły.
Wszystkim Gościom smakował okolicznościowy tort, który pokroili – Arkadiusz Zmyślony – dyrektor gimnazjum i Maria Kowańdy – prezes stowarzyszenia.


Wszystkim gościom – absolwentom, mieszkańcom Miasta i Gminy Koźmina Wielkopolskiego, nauczycielom i pracownikom szkoły dziękujemy za obecność i wspólną zabawę.

Foto: Izabela Stanisławska,

Tekst: Maria Kowańdy