Dotacja na zakup nowego ambulansu

Udostępnij

Maciej Bartborski, burmistrz Koźmina Wlkp., 9 września uczestniczył w spotkaniu podczas którego Janusz Cieszyński – wiceminister zdrowia i Krzysztof Kurowski – dyrektor szpitala w Krotoszynie podpisali umowę dotyczącą dofinansowania zakupu nowej karetki pogotowia.

Ministerstwo Zdrowia przyznało Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie 400.000 zł dotacji na zakup nowego ambulansu medycznego dla Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Koźminie Wlkp.

Umowę dotyczącą przekazania tych pieniędzy w ramach ogólnopolskiego Programu wymiany ambulansów podpisano 9 września w jednej z sal szpitala w Koźminie Wlkp. Podpisy złożone zostały w formie elektronicznej, na ministerialnym tablecie.

W spotkaniu uczestniczyli:
Janusz Cieszyński – wiceminister zdrowia
Krzysztof Kurowski – dyrektor SPZOZ w Krotoszynie
lek. Mieczysław Pełko – zastępca dyrektora szpitala ds. medycznych
Dariusz Markowski– zastępca dyrektora szpitala ds. techniczno-inwestycyjnych lek med. Izabela Laber-Napora – kierownik Oddziału Rehabilitacyjnego z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej Oddziału Rehabilitacyjnego w Koźminie Wlkp.
Dawid Kuszaj – kierujący pracami Zespołów Ratownictwa Medycznego przy SPZOZ w Krotoszynie wraz z ratownikami pełniącymi dyżur na podstacji pogotowia w Koźminie.

Obecni byli również:
Maciej Bratborski – burmistrz Koźmina Wlkp.
Aneta Niestrawska – wicewojewoda wielkopolski
Damian Marciniak – dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu
Marlena Maląg- prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Łukasz Mikołajczyk – senator RP
Tomasz Ławniczak- poseł RP

Wiceminister Janusz Cieszyński zapewnił zebranych, że resort zdrowia zamierza sukcesywnie wymieniać wysłużone i wyeksploatowane karetki pogotowia ratunkowego. Obecny Program wymiany ambulansów obejmuje 200 ambulansów w całym kraju, w województwie wielkopolskim będzie ich 14.
Janusz Cieszyński stwierdził, że w wytypowaniu ambulansów, w miejsce które zakupione mają być nowe samochody pomagał ministerstwu Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu. – Ambulans z Koźmina Wlkp. jest samochodem bardzo już wysłużonym i wyeksploatowanym. Jego wymiana pozwoli na poprawienie standardów użytkowania pojazdu zarówno przez załogę karetki, jak i przede wszystkim przez pacjentów. Dlatego bardzo się cieszę, że mogę dzisiaj tutaj się z państwem spotkać i podpisać umowę dotyczącą dofinansowania zakupu nowej karetki– mówił wiceminister Janusz Cieszyński.

Ambulans stacjonujący w Koźminie Wlkp. ma 10 lat, jest najstarszym samochodem z trzech karetek należących do SPZOZ w Krotoszynie, jakie dysponowane są do wyjazdów ratujących zdrowie i życie mieszkańców powiatu krotoszyńskiego. Nasze karetki interweniują również w miejscowościach należących do powiatów: milickiego, jarocińskiego, rawickiego, ostrowskiego czy gostyńskiego.

Teks i foto:Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SPZOZ w Krotoszynie