Spacer dla serca w Krotoszynie

Udostępnij

Stowarzyszenia „POMÓŻMY SOBIE” przy współudziale Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej oraz Powiatu Krotoszyńskiego wspierającego finansowo projekt pod hasłem „SPACER DLA SERCA” zaprasza mieszkańców powiatu krotoszyńskiego na kolejną edycję przedsięwzięcia prozdrowotnego pod hasłem „SPACER DLA SERCA”.. Jego podstawowym celem jest zapobieganiu chorobom serca i układu krążenia a w konsekwencji redukcja przedwczesnej umieralności z tej właśnie przyczyny.

W ramach wspomnianej inicjatywy proponujemy jej uczestnikom spacer ulicami miasta podczas którego w tempie spacerowym pokonamy w bieżącym roku trasę z krotoszyńskiego rynku deptakiem na krotoszyńskie Błonia do Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im Jana Pawła II w Krotoszynie. Podczas imprezy każdy jej uczestnik dodatkowo:

  • uzyska informację na temat podstawowych chorób serca i układu krążenia oraz pozna ich objawy i sposób samokontroli własnego stanu zdrowia,
  • w zorganizowanych gabinetach lekarskich skorzysta z konsultacji kardiologicznej, których skuteczność i wiarygodność zapewnią współpracujący ze stowarzyszeniem specjaliści ze znanych na terenie Wielkopolski placówek medycznych,
  • w ramach degustacji pozna zalecane i służące zdrowiu potrawy oraz przepisy pozwalające na ich wykonanie w warunkach domowych i zmianę naszych nawyków żywieniowych.

Wszystkie te działania stanowią elementy profilaktyki i ochrony zdrowia. Zarezerwuj już dzisiaj czas na udział w „spacerze”, który odbędzie się w dniu 28 września 2019 roku. Spotykamy się na krotoszyńskim rynku o godz. 10,00. Każdemu uczestnikowi gwarantujemy, że nie będzie to czas stracony a niewątpliwym sukcesem wszystkich aktywnych mieszkańców Ziemi Krotoszyńskiej będzie zaliczona w tym dniu dawka ruchu na świeżym powietrzu, zdobyta wiedza zdrowotna oraz porady specjalistów.

Tekst: Aleksandra Opalińska

Prezes Stowarzyszenia „POMÓŻMY SOBIE”