SP W STAREJ OBRZE POMOGŁA POBIĆ REKORD GUINNESSA

Udostępnij


Szkoła Podstawowa w Starej Obrze już po raz piąty przystąpiła do półgodzinnej akcji bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz dziadkowie.
16 października w całej Polsce w Rekordzie Pierwszej Pomocy wzięło udział aż 150 560 osób w 1 380 instytucjach! To niesamowity wynik. Udało się spektakularnie pobić rekord. Akcja odbyła się w samo południe. W trakcie bicia rekordu uczniowie SP w Starej Obrze wykonywali dodatkową pracę. Ich zadaniem było ułożyć puzzle i uzupełnić historyjkę obrazkową. Wszyscy wspaniale wykonali zadanie.
16 października przypada również Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Już kolejny raz pokazaliśmy całej Europie, że polskie szkoły uczą się podstawowych czynności ratujące życie. W Szkole Podstawowej w Starej Obrze po próbie bicia rekordu uczniowie uczestniczyli w kursie pierwszej pomocy prowadzonym przez Natalię Kowal koordynatorkę edukacyjnego programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
SP Starej Obrze ponownie zwróciła uwagę na to, jak ważna jest umiejętność udzielania pomocy oraz że zasady powinien znać każdy i że każdy może uratować czyjeś zdrowie i życie.

Tekst i foto:SP STARA OBRA