“Ach! Co za noc” – jasełka dzieci ze Starej Obry

Udostępnij

17 stycznia o godz.13.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski mali aktorzy ze Starej Obry wystawią swój świąteczny spektakl pt. „Ach! Co za noc!” Zachęcamy do obejrzenia tego przedstawienia.

Premiera spektaklu odbyła się 19 grudnia w Szkole Podstawowej w Starej Obrze. W tym dniu do szkoły przybyli uczniowie, rodzice, dziadkowie, pracownicy szkoły, mieszkańcy wioski oraz zaproszeni goście, a wśród nich Burmistrz Gminy i Miasta Koźmin Wlkp. Maciej Bratborski z małżonką, Przewodniczący Rady Miejskiej Justyn Zaradniak, przedstawiciel Gminnej Biblioteki Wanda Bachorz, sołtysi oraz przedstawiciele Rady Rodziców , a także wychowankowie Domu Dziecka w Pleszewie wraz z opiekunami.
Przybyłych powitała dyrektor Irena Jaskółka, która wprowadziła gości w świąteczny nastrój, a następnie zaprosiła do obejrzenia przygotowanego przez uczniów przedstawienia.
Młodzi artyści przebrani w oryginalne stroje przygotowane przez rodziców na tle świątecznej scenerii z Maryją, Józefem i narodzonym Jezusem pięknie deklamowali swoje kwestie przedstawiając tajemnicę Bożego Narodzenia w Betlejem. Nie zabrakło więc pastuszków, a także chorych, którzy z nadzieją i ufnością zmierzali do narodzonego Dzieciątka. Na scenie pojawili się również Trzej Królowie z darami, a także diabeł pod postacią niedźwiedzia, którego spotkała zasłużona kara. Wspaniałą nowinę obwieszczały zastępy aniołów, a całość tego, jakże udanego widowiska dopełniały pięknie odśpiewane kolędy i pieśni. Przedstawienie uzupełniły fascynujące układy taneczne przygotowane przez Renatę Praczyk, która prowadzi szkolne koło taneczne.
Spektakl został bardzo ciepło przyjęty przez widzów i nagrodzony gromkimi brawami. Trud i wysiłek uczniów włożony w przygotowanie jasełek został doceniony. Reżyserem przedstawienia była Natalia Kowal, opiekunka szkolnego koła teatralnego.
Wychowankowie podziękowali osobom, które bezinteresownie pomogły w przygotowaniu imprezy. Uczniowie wręczyli własnoręcznie przygotowane krasnale Romanowi Wydubie, który już kolejny raz zadbał o profesjonalne nagłośnienie oraz oświetlenie podczas przedstawienia oraz pracownikom obsługi, którzy zaoferowali pomoc w przeróbkach krawieckich oraz w przygotowaniu scenografii i wystroju sali.
Na zakończenie mali aktorzy wręczyli wychowankom z Domu Dziecka prezenty, które udało się zebrać podczas zbiórki charytatywnej zorganizowanej wcześniej w szkole.


SP STARA OBRA