Rekordowy 28. Finał w Koźminie Wlkp.

Udostępnij

Rekordową sumę, 71 661, 80 zł zebrał w tym roku koźmiński Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To o ponad 20 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku. – Dwa razy liczyliśmy pieniądze, zanim podaliśmy ostateczną kwotę, bo nie dowierzaliśmy, że tyle pieniędzy udało nam się zebrać. Wszystkim, którzy wspierali nas przez cały dzień, bardzo bardzo dziękujemy! – mówi Michalina Maleszka, szefowa Orkiestry Serc.

Na sukces 28.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koźminie zapracowało wielu wolontariuszy. Głównym organizatorem zbiórki był koźmiński Sztab WOŚP, któremu szefowała Michalina Maleszka. Sztab zaprosił do współpracy placówki oświatowe, strażaków, lokalnych artystów, sportowców i społeczników. Dzięki tej współpracy koźmiński 28. Finał WOŚP obfitował w wiele atrakcyjnych wydarzeń.

Od wczesnych godzin porannych do pracy przystąpili wolontariusze. 111 osób z puszkami WOŚP kwestowało na ulicach Koźmina i Rozdrażewa. O godz. 13.00 na boisku przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych strażacy z OSP Koźmin Wielkopolski wykonali pokaz ratownictwa drogowego.

Prawie 200 osób – w tym seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, rodzice z dziećmi i biegacze – wzięło udział w zorganizowanym happeningu biegowym i nordic walking „2. Bieg WOŚP Policz się z cukrzycą.” Bieg rozpoczął się o godz. 14:00. Wystrzałem z pistoletu startowego burmistrz Maciej Bratborski dał sygnał do startu uczestnikom. Pogoda była znakomita! Trasa biegła ścieżkami w parku miejskim, a jej kierunek wskazywali strażacy. Uczestnicy mieli do pokonania minimum 1 pętlę ( ok.700m) w czasie od 14:00 do 14:45. Każdy biegł lub maszerował w swoim tempie. To był bieg bez miejsc na podium i bez pomiaru czasu. Bo nie chodziło w nim o wyniki. Chodziło bardziej o wspólne pokonanie trasy, aktywnie spędzony czas i wsparcie WOŚP. W bibliotece można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetycznych. Na mecie czekały na wszystkich uczestników okolicznościowe medale , które wręczali: burmistrz Maciej Bratborski, przewodniczący Rady Justyn Zaradniak, skarbnik Andrzej Serek i dyrektor GOS Sławomir Gruchała. Podczas biegu udało się zebrać 3,908,65 zł.

Od godz.16.00 wystartowała część koncertowa 28.Finału WOŚP w sali widowiskowo-kinowej „Mieszko”. Na scenie zaprezentowali się uczniowie placówek oświatowych: Przedszkola Parkowe Skrzaty, SP NR 1, SP NR 3, SP Mokronos, Stara Obra, ZSP Borzęciczki, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Koźminie, a także kapele: Senders, Grana Śmietana, Disco Pogo, Dear Air oraz solo Kuba Marcisz. Prawdziwą niespodzianką była piosenka, przygotowana przez młodych koźmińskich muzyków, znanych z zespołów Grana Śmietana i Senders, jak i solistów z okazji 28.Finału WOŚP.
Pomiędzy występami wolontariusze WOŚP prowadzili licytacje. Najwyższą kwotę – 8 tys. zł udało się pozyskać w licytacji koźmińskiego złotego serduszka, które wykonała i przekazała na Orkiestrę lokalna firma jubilerska AMMAR R. Adamiak. Kubek z podpisem Jerzego Owsiaka udało się wylicytować za 4 tys. zł, a zegar Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy za 1600 zł. 800 zł zapłacił nabywca kompletu talerzy przedstawiających zabytki Koźmina Wielkopolskiego. W sumie z licytacji uzyskano 28 626,41 zł.

W tym roku koźmiński Sztab WOŚP zaproponował oryginalną formułę Światełka do Nieba. Przy fontannie parkowej koźminianie – członkowie FC „Lecha Poznań” odpalili 28 rac na 28.Finał WOŚP.

Foto: Tomasz Piejko, Sztab WOŚP w Koźminie Wielkopolskim

Tekst opracowany na podstawie informacji przekazanych przez : Michalina Maleszka (koźmiński Sztab WOŚP), Monika Piejko (Grupa Koźmin Biega)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Sztab WOŚP w Koźminie