Spektakl „Drzewa umierają stojąc” w wykonaniu Teatru Seniora

Udostępnij

W sobotni wieczór w kinie „Mieszko” odbyła się premiera sztuki  Alejandro Casony „Drzewa umierają stojąc” , w wykonaniu aktorów z koźmińskiego Teatru Seniora „Radość”. Reżyserem przedstawienia jest Jolanta Cyunczyk.    

Akcja rozgrywa się w Hiszpanii. Biedna, samotna  kobieta (w tej roli Renata Łąkowska), chce odebrać sobie życie. Powstrzymuje ją przed tym bukiet czerwonych róż, które ktoś wrzuca jej przez okno. Następnego dnia dziewczyna znajduje pod drzwiami kartkę z krótką wiadomością: “Nie należy tracić wiary w życie. Czekamy na panią” i adresem. Pod tym adresem kobieta spotyka dziwnych ludzi posługujących się szpiegowskimi pseudonimami.

Okazuje się, że to tajna organizacja, która zajmuje się leczeniem dusz, niesieniem nadziei tym, którym jej zabrakło, przynoszeniem pocieszenia tym, którzy nie mają nadziei. Kobieta  przystaje do organizacji i szybko dostaje tajne zadanie.

Wciela się w rolę żony marnotrawnego wnuka (Zbigniew Cyunczyk), który wyjechał do Kanady i przez dwadzieścia lat nie odezwał się do dziadków. Wraz  założycielem tajnej organizacji (Zbigniew Łąkowski) odgrywają przed starą, schorowaną kobietą (Kazimiera Michalska) – rolę szczęśliwego, kochającego się małżeństwa wnuka. Rodzinna sielanka trwa przez kilka tygodni …zakończenie okazuje się jednak bardzo nieszczęśliwe, gdyż w domu babci zjawia się prawdziwy wnuk.

Ciekawa historia rodzinna opowiedziana w mistrzowskim stylu przez koźmińskich aktorów została nagrodzona gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność.

 

Foto: Paweł Łakowski

Tekst: Agnieszka Flejsierowicz