Logo Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Informacja Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Udostępnij

W związku z pojawiającymi się na portalu Facebook komentarzami i uwagami dotyczącymi sytuacji epidemicznej w gminie Koźmin Wielkopolski, Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że udostępnia do publicznej wiadomości wszystkie informacje, które są mu przekazywane przez Powiatowe i Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w zakresie postępowania, które mają ograniczyć zagrożenia i niepokoje.

Natomiast Gminne Centrum nie może komentować informacji pojawiających się ostatnio w mediach społecznościowych, które pochodzą z niepotwierdzonych źródeł.

Informacje o potwierdzonych przypadkach koronawirusa można znaleźć na stronach internetowych bądź kontach facebokoowych Ministerstwo Zdrowia, Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i Starostwa Krotoszyńskiego, które to informacje zawierają wyłącznie płeć, wiek oraz powiat, w którym osoba zakażona zamieszkuje.

Przepisy prawa nie pozwalają na publikację danych osobowych osób zakażonych koronawirusem ani osób przebywających na kwarantannie czy pod nadzorem sanitarnym.