Zakaz poruszania się po cmentarzach – aktualizacja

Udostępnij

AKTUALIZACJA!!!

Po zamknięciu cmentarzy parafialnych w Koźminie Wielkopolskim, 7 kwietnia, na podobny krok zdecydowali się proboszczowie innych parafii na terenie naszej gminy, w uzgodnieniu z Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego. Zamknięte dla odwiedzających są więc cmentarze w: Mokronosie, Wałkowie, Pogorzałkach Wielkich i Wielowsi ( ten cmentarz odwiedza wielu mieszkańców naszej gminy). Prosimy o respektowanie tych zakazów, które są wprowadzane na wyraźne sugestie służb porządkowych, w trosce o nasze bezpieczeństwo.

Od dziś, 7 kwietnia obowiązuje bezwzględny zakaz poruszania się po koźmińskich cmentarzach, zarówno przy ul.Poznańskiej, jak i Pleszewskiej. Bramy wejściowe na cmentarze są zabezpieczone taśmą, a miejsca wokół będzie patrolować policja. Zakaz obowiązuje do odwołania. Decyzję o zamknięciu cmentarzy parafialnych podjęli ich administratorzy, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców.

Tekst i foto: AFUMIG