Wsparliśmy producentów chryzantem

Udostępnij

Urząd Miasta i Gminy, koźmińscy harcerze i sołtysi aktywnie włączyli się w akcję pomocy producentom chryzantem z naszej gminy. Kwiaty, których nie sprzedano po decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy na 1 listopada trafiły na mogiły zasłużonych mieszkańców, a także w miejsca pamięci na terenie miasta i gminy. Część kwiatów ozdobiła klomby w koźmińskim parku i skwer Jana Pawła II.

Gmina Koźmin Wielkopolski przejęła 5 tysięcy ciętych i 750 doniczkowych chryzantem, które od lokalnych producentów odkupiła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W sobotę, 6 listopada cięte kwiaty harcerze z Hufca ZHP w Koźminie Wielkopolskim rozdawali mieszkańcom.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu trzech godzin nasi harcerze rozdali pięć tysięcy kwiatów – podsumowuje akcję Artur Minta, komendant hufca.

Natomiast sołtysi Borzęciczek, Pogorzałek, Mokronosa i Wałkowa odebrali chryzantemy doniczkowe od jednego z lokalnych ogrodników i rozwieźli je na cmentarze położone w obrębie sołectw, by przyozdobić kwiatami groby zasłużonych mieszkańców, mogiły zapomniane i nie odwiedzane oraz przydrożne krzyże.

We wtorek 10 listopada pracownicy zieleni miejskiej ozdobili chryzantemami doniczkowymi klomby w koźmińskim parku przy ul. Boreckiej i skwer Jana Pawła II.

Przed nami realizacja projektu „102 chryzantemy na 102 rocznicę odzyskania niepodległości” , która harcerze zaplanowali na jutro, 11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Wsparcie dla lokalnych ogrodników było możliwe dzięki dobrej współpracy pomiędzy Urzędem Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, ZHP Hufcem Koźmin Wielkopolski, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa /oddział w Krotoszynie, sołtysami oraz producentami kwiatów. Wszystkim serdecznie dziękujemy !

Tekst: AFUMiG,

Foto: Stanisław Jurga UMiG, sołtyska Borzęciczek, sołtyska Wałkowa.