102 chryzantemy na 102 lata niepodległości

Udostępnij

11 listopada mieszkańcy Koźmina złożyli #102chryzantemy pod pomnikami, mogiłami i tablicami osób walczących o Niepodległą Polskę.

Kwiaty od lokalnych producentów odkupiła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a koźmińscy harcerze rozdali kwiaty mieszkańcom wraz z mapkami, na których widniały miejsca do złożenia kwiatów. Do akcji przyłączyły się rodziny z dziećmi, harcerze, a także radni gminni, powiatowi oraz burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski.

Kwiaty przyozdobiły 11 pomników, mogił i tablic na terenie całego miasta. W każdym z 11 miejsc, pojawiły przygotowane przez harcerzy tabliczki z informacjami, jaki to pomnik, kiedy został postawiony, kogo upamiętnia.

Tabliczki zostały zaprojektowane na zbiórce o miejscach pamięci w Koźminie Wielkopolskim zorganizowanej przez 14 DH-ek “Czarownice” im. Joanny d’Arc i wykonanie ich zostało sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018 – 2030.

Tekst i foto: Michalina Maleszka, ZHP Hufiec Koźmin Wielkopolski