Zatoki autobusowe przy ulicy Krotoszyńskiej w Koźminie Wlkp.

Budowa przystanków przy Krotoszyńskiej

Udostępnij

Dobiega końca budowa zatok autobusowych przy ul. Krotoszyńskiej w Koźminie Wlkp. Nowe przystanki autobusowe mają być oddane do użytku jeszcze w tym roku. Wyprowadzenie z centrum miasta przystanków dla autobusów to pierwszy etap przygotowań do planowanej rewitalizacji Starego Rynku.

Budowa zatok autobusowych przy drodze krajowej jest finansowana z budżetu miasta i gminy, nadzorowana przez gminę przy współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Koszt zadania inwestycyjnego to około 320 tys. zł.

Wykonawca zakończył już budowę zatoki po vis a vis zamku, a obecnie trwają prace po drugie stronie drogi krajowej, w pobliżu targowiska. Następnym etapem będzie przeniesienie wiat autobusowych ze Starego Rynku oraz powiadomienie przewoźników o nowej lokalizacji przystanków.

Po wyprowadzce przystanków autobusowych ze Starego Rynku – do rozpoczęcia jego rewitalizacji– samorząd planuje zagospodarować wolną powierzchnię i zmodyfikować parking w centrum miasta.

Zmiana lokalizacji przystanków autobusowych usprawni ruch samochodowy i poprawi bezpieczeństwo kierowców korzystających z parkingu na Starym Rynku. Rozmawiamy z zarządcą drogi krajowej o możliwości tymczasowej reorganizacji tego parkingu

– mówi wiceburmistrz Jarosław Ratajczak.

Tekst i foto: AFUMIG