Na zdjęciu brązowa medalistka z rodzicami

Brązowy medal Pauliny Stempniak

Udostępnij

W dniach od 12 do 14 lutego w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 U20. W mistrzostwach mogliśmy kibicować koźminiance, która podczas zawodów zdobyła swój rekord życiowy w biegu na 1000 m., osiągając wynik 2:57,44. Dało jej to w klasyfikacji ogólnej znakomity wynik – trzecie miejsce w Polsce.

Na zdjęciu Paulina Stępniak prezentuje brązowy medal
Na zdjęciu brązowy medal PZLA Halowych MIstrzostw POlski w Toruniu

Paulina podczas całego biegu kontrolowała swoje rywalki trzymając się trzeciej pozycji. Pod koniec dystansu straciła pozycję, jednak siła charakteru i zachowanie kondycji do samego końca pozwoliło jej wyprzedzić rywalki i przekroczyć linię mety, ulegając jedynie 2 bardzo dobrym zawodniczkom. Trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski to życiowy sukces koźminianki.

Na zdjęciu zwyciężczynie biegu na podium

Paulina Stempniak na co dzień trenuje biegi średniodystansowe w klubie UKS Piątka Jarocin. Sukces, jak mówi, zawdzięcza swoim trenerom Marcinowi Szymkowiakowi oraz Dariuszowi Maciejewskiemu. Dariusz Maciejewski – znany koźmiński trener, pracował z Pauliną w ostatnim czasie z powodu niedyspozycji zdrowotnej głównego trenera. Dużą pomoc otrzymuje od swoich rodziców, którzy wspierają Paulinę w jej sportowej karierze.

Na zdjęciu brązowa medalistka z rodzicami

Paulina Stempniak jest uczennicą 2 klasy Technikum Ekonomicznego koźmińskiego zamku, jest stypendystką Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w nauce.

Gratulujemy !

Tekst: OLD, EK

Fot. dzięki uprzejmości Dariusza Maciejewskiego