Na zdjęciu burmistrzowie gmin powiatu krotoszyńskiego i wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Umowa na instalacje fotowoltaiczne podpisana

Udostępnij

W piątek, 23 kwietnia 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie podpisano umowę, na mocy której Koźmin Wielkopolski, Rozdrażew i Zduny otrzymają wkrótce ponad 9 mln zł dofinansowania na projekt ekologiczny z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014+. Dzięki partnerskiemu przedsięwzięciu trzech samorządów w powiecie powstaną wkrótce 363 instalacje fotowoltaiczne.

Projekt pn. Budowa instalacji fotowoltaicznych na terenie gmin Koźmin Wielkopolski, Rozdrażew i Zduny w celu zwiększenia produkcji energii ze źródeł odnawialnych powstał już w roku 2017. Wówczas znalazł się na liście rezerwowej do dofinansowania. 28 stycznia tego roku Zarząd Województwa Wielkopolskiego zdecydował o zwiększeniu puli środków przeznaczonych na zadania związane z odnawialnymi źródłami energii i dzięki temu nasze gminy otrzymają 9 mln 043 tys. 235,00 zł dofinansowania. Stanowi to 85 % wartości projektu. (Całość zamyka się w kwocie 13 mln 086 tys. 093,00 zł).

Partnerem wiodącym w projekcie jest Gmina Koźmin Wielkopolski, która uzyskała dofinansowanie w kwocie 2 428 025 zł na 91 instalacji, Gmina Rozdrażew otrzyma 1 559 410 zł na 66 instalacji, a Gmina Zduny 5 055 800 na 206 instalacji.

W imieniu Zarządu Województwa Wielkopolskiego projekt sygnował wicemarszałek Krzysztof Grabowski, ze strony samorządów popisy złożyli przedstawiciele lidera projektu – burmistrz Koźmina Wlkp. Maciej Bratborski i skarbnik Andrzej Serek.

W uroczystości uczestniczyli – radna Sejmiku Joanna Król-Trąbka, starosta krotoszyński Stanisław Szczotka, burmistrz Zdun Tomasz Chudy i wójt Rozdrażewa Mariusz Dymarski.

Na zdjęciu burmistrz Koźmina Wielkopolskiego i wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.
Na zdjęciu burmistrzowie gmin powiatu krotoszyńskiego i marszałek Województwa Wielkopolskiego.
Na zdjęciu burmistrz Koźmina Wielkopolskiego i wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Tekst: Marzena Wiśniewska, foto: Małgorzata Krupa – Starostwo Powiatowe w Krotoszynie