50 lat na małżeńskim szlaku

Udostępnij

50 lat razem! Na dobre i na złe! 24 czerwca 30 par małżeńskich otrzymało z rąk burmistrza Macieja Bratborskiego medale, które za długoletnie pożycie małżeńskie przyznał Prezydent RP. Złoty jubileusz tych małżonków przypadał w 2020 roku, jednak ze względu na pandemię, uroczystość wręczenia odznaczeń została przesunięta na ten rok. Spotkanie jubilatów odbyło się w Hotelu „Pod Szyszkami”.

Wszystkich gości powitała Anna Jaśniak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego należy do uroczystości, w których uczestniczymy z wielkim wzruszeniem. Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu wspólnego życia. 50 lat temu zawarliście Państwo związki małżeńskie. Od tego dnia wiedliście wspólne życie, pokonując wszelkie trudności narzucone przez los. Doczekaliście Złotego Jubileuszu. Te wspólne 50 lat to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Gratuluję Państwu tak pięknego jubileuszu. – powiedziała kierownik USC.

Gratulacje i życzenia jubilatom złożył także burmistrz Maciej Bratborski.
Zgodność pożycia małżeńskiego jubilatów została doceniona przez władze państwowe. Prezydent RP przyznał jubilatom odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenia wręczył małżonkom Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.

Po wręczeniu medali gościom umilała czas Kapela znad Orli.

Jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego na dalsze lata wspólnego życia!


Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG