Zakończenie projektu “Aktywny Senior”

Udostępnij

17 sierpnia w sali wiejskiej w Staniewie odbyła się biesiada z okazji zakończenia projektu “Aktywny Senior” i Dnia Seniora. Organizatorem spotkania był Klub Seniora i Spółdzielnia Socjalna “VIVO”.

Licznie zebranych uczestników biesiady powitały Renata Łąkowska i Małgorzata Banaszak oraz zespół wokalny “Przyjaciele” z Klubu Seniora.

Projekt “Aktywny Senior” był realizowany przy wsparciu finansowym z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 – w ramach Działania 7.2 Usługi społeczne i zdrowotne. Całkowita jego wartość wyniosła 543 069,20 zł, a kwota dofinansowania 515 915,74 zł. Z bogatej oferty zajęć m.in. decoupage, warsztatów ceramicznych, wykładów, spotkań edukacyjnych, wyjazdów do teatru i na basen skorzystało w sumie 65 osób starszych z naszej gminy. Środki pozyskała Spółdzielnia Socjalna VIVO wspólnie z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Koźminie Wielkopolskim.

Nie udałoby się zrealizować tego projektu, gdyby nie przychylność władz samorządowych i kierowników jednostek organizacyjnych. Stąd na biesiadzie podsumowującej “Aktywnego Seniora” nie mogło zabraknąć : burmistrza Koźmina Wielkopolskiego, pani kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koźminie Wlkp. , kierownika Zakładu Aktywności Zawodowej, dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie i innych gości. Za wsparcie i pomoc uczestnicy projektu podziękowali im kwiatami.

Burmistrz Maciej Bratborski złożył serdeczne życzenia wszystkim seniorom z okazji zbliżającego się Dnia Seniora i wyraził radość, że po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, może znów uczestniczyć w spotkaniu z seniorami. – Oby więcej takich projektów i takich spotkań. – mówił Maciej Bratborski.

Do późnych godzin popołudniowych koźmińscy seniorzy biesiadowali w Staniewie – śpiewając i rozmawiając. Wraz z nimi świętował zaprzyjaźniony zespół z Rozdrażewa. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac artystycznych uczestników projektu.


Tekst i foto: AFUMiG