44.Bieg Maćka

Udostępnij

132 zawodników biegu głównego, 257 uczestników biegów szkolnych w wieku od 10 do 18 lat i duże grono przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3. Za nami 44. Bieg Maćka w Koźminie Wielkopolskim. To impreza, która każdego roku, jest lokalnym świętem sportu.

Sportowe zmagania w ramach 44. Biegu Maćka rozpoczęli 1 października najmłodsi koźminianie – przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 ze szkół gminnych, którzy rywalizowali na boisku przy ul.Floriańskiej. Były emocje i walka sportowa do ostatnich metrów.

W sobotę 2 października o godz. 10:00 na linii startu stanęli uczniowie z roczników 2011 – 2003, a o 12.30 burmistrz Maciej Bratborski wystrzałem z pistoletu dał sygnał startu biegu głównego ulicznego na dystansach 10 i 5 kilometrów.

Wśród uczestników biegu głównego znalazło się wielu zawodników, reprezentujących nasza gminę. Najwyżej sklasyfikowani mieszkańcy Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski w biegu głównym to :

na 5 km
1 Joanna Szyszka Stachowska
1 Marcin Wojtkowiak

na 10 km
1 Zuzanna Idkowiak
1 Łukasz Naglak

Zwycięzcom biegu głównego nagrody wręczyli: Maciej Bratborski – Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski oraz Andrzej Serek – Skarbnik Gminy.

Fotorelacja: Tomasz Piejko, UMiG