Wreczenie promesy na scenie.

Minister wręczyła promesę i komputery dla dzieci z rodzin pracowników PGR

Udostępnij

23 stycznia Minister Rodziny i Polityki Społecznej gościła z wizytą w Koźminie Wielkopolskim. Marlena Maląg wręczyła burmistrzowi Maciejowi Bratborskiemu promesę na budowę centrum opiekuńczo-mieszkalnego. Koźmiński samorząd otrzymał na ten cel ponad 2,04 mln zł dofinansowania z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Centra opiekuńczo-mieszkalne to miejsca, przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. W koźmińskiej placówce opieką zostanie objętych 15 osób w części dziennej oraz 5 osób całodobowo. Otwarcie centrum jest zaplanowane na 2025 rok.

Minister Marlena Maląg wręczyła także sprzęt komputerowy dzieciom z rodzin byłych pracowników PGR. Gmina Koźmin Wielkopolski zakupiła w ramach projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym” – 111 laptopów, 2 tablety i 2 komputery stacjonarne. Wysokość pozyskanych na ten cel środków to: 351 315,00 zł.

W uroczystości wręczenia promesy i komputerów wzięli udział posłowie: Jan Mosiński i Tomasz Ławniczak, szefowie biur: europosłanki Andżeliki Możdżanowskiej oraz posłów Katarzyny Sójki i Jana Dziedziczaka, Piotr Trybek – szef gabinetu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, a także radni Rady Miejskiej.

Na zakończenie wizyty w Koźminie Wielkopolskim minister rodziny odwiedziła Zakład Aktywności Zawodowej.

Foto : Tomasz Piejko, UMiG

Tekst: AFUMiG