31.Finał WOŚP w Koźminie Wielkopolskim!

Udostępnij

Sztab od kilku miesięcy intensywnie pracuje nad kolejnym już Finałem w Koźminie Wielkopolskim, przygotowujemy wiele atrakcji dla młodszych i starszych mieszkańców powiatu i naszej gminy. Warto wspomnieć, że sztab w Koźminie rok temu zebrał najwięcej pieniędzy na WOŚP w całym powiecie! Tegoroczny Finał rozpoczął się 22 stycznia akcją krwiodawstwa w sali GOS, zarejestrowało się 41 potencjalnych dawców krwi, 35 osób oddało krew. W tym 3 osoby oddały krew pierwszy raz!

W sobotę, 28 stycznia odbędzie halowy turniej piłki nożnej współorganizowany z GOS w Koźminie, a wieczorem o 20.30 zapraszamy na Stand Up! Radiowcy bez cenzury w kinie Mieszko. Jacek Tomkowicz i Przemysław Skowron, którzy rano swoim głosem budzą miliony Polaków w jednej ze stacji radiowych zawitają do Koźmina Wielkopolskiego i ich występ będzie można obejrzeć za wrzutkę do puszki.
W niedziele o 9.00 zaczynamy otwarciem skweru im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy u zbiegu ulic Krotoszyńskiej i Kobylińskiej, skwer otworzymy przy dźwiękach Koźmińskiej Orkiestry Dętej!

Następnie 110 naszych wolontariuszy kwestować będzie na ulicach Koźmina, Rozdrażewa i okolicznych wiosek. O 10.00 z koźmińskiego podzamcza wystartuje Rajd Samochodowy, a Koła Gospodyń Wiejskich rozpoczną kiermasz ciast i innych pyszności! O 12.00 grupa rodziców z dziećmi nauczy się przygotowywać zdrowe i słodkie przekąski na warsztatach z Panią Karoliną Bruchal-Bąk, po godzinie 13.00 strażacy z OSP Koźmin Wlkp. zaproszą na pokaz strażacki w Zamku a o 14.00 wystartuje 5. Bieg Policz się z cukrzycą po koźmińskim parku.

Po 14.00 do Koźmina zawita ekipa TVN, aby pokazać tą letnią zadymę w środku zimy!

Po południu gorąco zrobi się w kinie „Mieszko” a to wszystko za sprawą licytacji i występów oraz rozmów z nagrywanych przez naszą ekipę reżyserską. Licytować będziemy w Koźminie gadżety WOŚP, limitowana edycje bombek LOTOS, koźmińskie Złote Serduszko oraz Złote Serduszko WOŚP nr 95 i Złotą Kartę WOSP nr 95.

Rok temu licytacja Złotego Serduszka w naszym sztabie dostarczyła nam wielu emocji!! W tym roku licytacja Złotej Karty rozpocznie się około godziny 18.45, a Złotego Serduszka WOŚP o godzinie 19.00.
Warto dodać, że wszystkie niedzielne atrakcje będą transmitowane na żywo na naszym kanale na YouTube! Po całym mieście będzie można spotkać naszą ekipę filmową i łączyć będziemy się z Wami z naszego sztabowego studia!

Sztab WOŚP w Koźminie Wielkopolskim tworzą harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Koźmin Wielkopolski we współpracy z OSP Koźmin Wielkopolski.

Tekst i foto: Sztab WOŚP w Koźminie Wielkopolskim