Projekt “Mała książka – wielki człowiek”

Udostępnij

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Koźminie Wielkopolskim, po raz kolejny, bierze udział w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”. Zapraszamy rodziców z dziećmi przedszkolnymi (roczniki 2016-2019) do wzięcia udziału w akcji. Wystarczy przyjść do biblioteki , założyć kartę czytelnika przedszkolakowi i odebrać wyprawkę czytelniczą. W jej skład wchodzi książka autorstwa Wojciecha Widłaka oraz karta do zbierania naklejek. Za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki maluch dostaje naklejkę. Po zebraniu wszystkich Mały Czytelnik zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowanie.

Dzięki udziałowi w projekcie dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Książki dostępne również w języku ukraińskim!

Projekt jest realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tekst i foto: Biblioteka Publiczna