Przedstawiciele sołectw i rad osiedli pozują do zdjęć z dyplomami.

VIII Koźmińska Gala Sportu za nami

Udostępnij

25 stycznia w hotelu „Pod Szyszkami” odbyła się VIII Gala Sportu. To impreza, której celem jest podsumowanie aktywności sportowej minionego roku i wyróżnienie najlepszych sportowców. Zebranych na uroczystości gości powitał nowy dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu Arkadiusz Zmyślony, który zadebiutował w roli organizatora gali. Wśród gości znaleźli się m.in.: sportowcy z rodzinami, radni, sołtysi, dyrektorzy placówek, nauczyciele wychowania fizycznego, działacze sportowi i wolontariusze. Imprezę poprowadzili: Karolina Aleksandrowicz i Robert Idkowiak, a muzyczne i taneczne laurki dla najlepszych sportowców przygotowało trio Roberta Kaczorowskiego oraz grupa taneczna Mix Ferajna z Borzęciczek i Zimnowody.

Burmistrz Maciej Bratborski pogratulował sportowcom wyników, jakie osiągnęli w 2022 roku i podziękował za pracę trenerom oraz działaczom sportowym. Wręczono statuetki wyróżniającym się sportowcom miasta i gminy Koźmin Wielkopolski. W tym roku, najlepszych sportowców minionego roku wytypowały szkoły i kluby sportowe, a nie – jak w poprzednich edycjach gali sportu – kapituła.

Zanim jednak ogłoszono nazwiska najlepszych zawodników, uczestnicy gali wysłuchali wykładu dr. Michała Pietrowskiego, poświęconego historii Towarzystwa Gimnastycznego “Sokół” na Ziemi Koźmińskiej.

Podczas gali ogłoszono wyniki sportowego współzawodnictwa mieszkańców Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski , edycja 2022. Pierwsze miejsce w tej rywalizacji zajęli mieszkańcy Osiedla Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim .

Prezes IKS “Spartakus Mirosław Borodo został odznaczony za zasługi dla sportu brązową odznaką Ministra Sportu i Turystyki.


Fot: Dawid Kinka

Tekst: AFUMiG

Więcej zdjęć