Występ dzieci na sali gimnastycznej.

„OTWARTE DRZWI” W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

Udostępnij

W czwartek, 2 marca zaprosiliśmy przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami na „Otwarte Drzwi”, podczas których zwiedzili naszą „Jedynkę” i zapewne doświadczyli mnóstwa wrażeń. Spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej od powitania i zaprezentowania oferty szkoły przez dyrektora Jacka Zawodnego.

Następnie uczniowie klas III wraz z chórem szkolnym i artystami kółka muzyczno-teatralnego zabrali wszystkich w podróż dookoła świata. Odwiedziliśmy różne kraje m. in. Niemcy, Włochy, Australię. Po zakończonej podróży rodzice mogli wysłuchać prelekcji przedstawiciela Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Lidii Wasielak na temat gotowości szkolnej dziecka.

W tym czasie dzieci udały się na drugą salę gimnastyczną, by przeżyć swoisty szlak niespodzianek. Co zostało dla nich przygotowane? Otóż spacerując po sali gimnastycznej docierali do przeróżnych stacji: sportowej, matematycznej, gier i zabaw świetlicowych, piękności (malowanie twarzy), doświadczeń i harcerskiego kręgu. Ponadto dzieci mogły udać się w różne zakątki naszej szkoły oglądając sale lekcyjne i odwiedzając bibliotekę szkolną.

Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Dzieci doskonale się bawiły i miło spędziły czas. Do domu wróciły z upominkami, i mamy nadzieję, że pełne pozytywnych wrażeń.

Czekamy zatem na nich 1 września 2023 roku.

Tekst i foto: SP Nr 1