Mapa zmiany organizacji ruchu

Komunikat w sprawie wystąpienia wzmożonego ruchu rowerowego w dniu 28 maja 2023

Udostępnij

Organizatorzy „XIII Koźmińskiego Maratonu Rowerowego” pragną poinformować, że w niedzielę, 28 maja 2023 r. w godzinach 7:30 – 15:30 wystąpi wzmożony ruch osób jadących na rowerach oraz możliwość powstania czasowych utrudnień poruszania się po drogach, na których odbywać się będzie impreza z udziałem grupy ok. 300 rowerzystów.

Kierowców pojazdów mechanicznych poruszających się drogami wymienionymi poniżej, prosimy
o zachowanie SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI podczas wykonywania manewrów parkowania, wyprzedzania i mijania grup uczestników, którzy będą poruszać się w ruchu otwartym.

Kierujących prosimy o szczególną ostrożność w okolicach startu i mety ul. Kopernika, ul. Zawadzkiego, ul. Węckiego, skrzyżowania ulic Poznańskiej, Łącznej, ks. Goja.

W czasie przejazdu przewiduje się zabezpieczenie skrzyżowań przez strażaków OSP w Koźminie Wlkp. oraz użycie wozów strażackich i ambulansu strażackiego z zabezpieczeniem udzielania pierwszej pomocy.

Z uwagi na usytuowanie STARTU-METY w okolicach zatoki przystanku autobusowego, przy ul. Kopernika, odcinek ten będzie czasowo wyłączony z ruchu dla pojazdów mechanicznych
w godz. 7:30-15:30.
RUCHEM KIEROWAĆ BĘDĄ UPRAWNIENI DO TEGO STRAŻACY OSP W KOŹMINIE WLKP.

Plan sytuacyjny czasowego wyłączenia części ul. Kopernika

W CELU ODPOWIEDNIEGO PRZYGOTOWANIA TEGO ODCINKA ULICY NA POTRZEBY MARATONU
ORAZ UNIKNIĘCIA NIEPOŻĄDANYCH ZDARZEŃ, USZKODZEŃ, ZADRAPAŃ ITP. POJAZDÓW TAM ZOSTAWIANYCH BARDZO PROSIMY NIE PARKOWAĆ SAMOCHODÓW W TYCH MIEJSCACH
z soboty (27.05.2023) na niedzielę (28.05.2023) oraz w niedzielę (28.05.2023) do godziny 16:00.

W tym czasie mieszkańcy swoje samochody będą mogli zaparkować na terenie SP nr 3 im. K. Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. wjazd na teren parkingu drogą gruntową od strony ul. Kopernika.

Start godz.8:30 sprzed SP nr 3 im K. Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. ul. Kopernika 1,
Planowany koniec przejazdu i zamknięcie imprezy godz. 15:30 .

ZA POWSTAŁE UTRUDNIENIA Z GÓRY PRZEPRASZAMY I LICZYMY
NA ZROZUMIENIE I WYROZUMIAŁOŚĆ !

Organizatorzy
Członkowie AGK Koźmin Wlkp.
oraz GOS Koźmin Wlkp.