Imieniny ulicy Kopernika – festyn TRÓJKI

Udostępnij

Dwudniowa impreza pod hasłem “Imieniny ulicy Kopernika”, którą zorganizowali nauczyciele, uczniowie, Rada Rodziców i przyjaciele Szkoły Podstawowej Nr 3 należała do bardzo udanych. Senat RP ustanowił 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika, by uczcić 550. rocznicę urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci astronoma. Społeczność Trójki, której budynek znajduje się przy ul.Kopernika postanowiła także upamiętnić wielkiego Polaka, który ,,wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”.

W ramach wydarzenia – 26 i 27 maja – odbyło się wiele ciekawych działań. W piątek uczniowie Trójki uczestniczyli w pokazach chemicznych, badaniach kosmicznych, spotkaniach popularnonaukowych i seansach w planetarium. Obejrzeli także w koźmińskim kinie film pod tytułem ,,Polskie badania kosmiczne”. Na popołudnie, wieczór, a nawet noc zaplanowano kolejne atrakcje, między innymi obserwację nieba przez teleskopy. Na korytarzach szkolnych i w salach lekcyjnych przygotowano wystawy oraz zdjęcia i plakaty tematyczne.

W sobotę, 27 maja odbył się festyn szkolny, który obfitował w liczne atrakcje. Uczniowie SP Nr 3 prezentowali swoje talenty wokalne i taneczne w koncercie ” A planety szaleją …” . Można było odwiedzić mobilne planetarium, wystawy tematyczne, a także skorzystać z instruktażu w zakresie udzielania pierwszej pomocy i kupić toruńskie pierniki. Do dyspozycji były także dmuchańce, gry zręcznościowe, strzelnica i pyszna gastronomia przygotowana przez rodziców . Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy policyjne i strażackie.

Tekst i foto: AFUMiG, ISSP3