Dzieci występują w przedstawieniu.

Piosenka jest dobra na wszystko

Udostępnij

W niecodzienną podróż wyruszyli mieszkańcy Borzęciczek i okolicznych miejscowości. Podróż pełną refleksji, wzruszeń i zaskakujących zdarzeń. 18 maja Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej w Borzęciczkach gościł w swych murach społeczność lokalną Borzęciczek i przyległych miejscowości.

Uczniowie szkoły podstawowej należący do Kółka Teatralnego „ Aktorzyny” oraz uczniowie z klasy czwartej, pod kierunkiem opiekunów przygotowali i przedstawili montaż słowno-muzyczny pt: “Z piosenką przez życie”. Dekoracja przedstawiała stację kolejową. Z peronów 1 i 2 odjeżdżał pociąg zatrzymując się na kolejnych stacjach. Aby uczestniczyć w tej podróży goście musieli okazać bilety kolejowe, które sprawdzał i kasował stojący przy wejściu na peron konduktor. O godzinie 17.00 pociąg ruszył ze stacji Wiosna – kolejne stacje to Lato, Jesień, Zima i … zataczając koło wrócił do stacji Wiosna. Każdy postój, w tej radosnej i pełnej emocji podróży urozmaicony został piosenkami i układami tanecznymi tematycznie nawiązującymi do danej pory roku. Na każdej stacji, podróżni czekając na kolejny pociąg, mogli obejrzeć slajdy, przedstawiające zmiany zachodzące w przyrodzie i w życiu człowieka. Na zakończenie podróży wszyscy udali się do kawiarni dworcowej.

Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Uczniowie sprostali zadaniu. Wykorzystując obraz, słowo , piosenkę i taniec przybliżyli trudny temat związany z przemijaniem. Swoim występem udowodnili, że piosenka jest dobra na wszystko.

Dzieci występują w przedstawieniu.
Dzieci występują w przedstawieniu.

Tekst i foto: D.Szymczak, E.Krajka, I. Każmierczak M. Zielonka, Z. Grobelna