logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej

Spółka Oświetlenie Uliczne i Drogowe w Kaliszu, której Gmina Koźmin Wielkopolski jest udziałowcem, otrzymała dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na realizację przedsięwzięcia z zakresu modernizacji oświetlenia ulicznego pn.: „Modernizacja oświetlenia zewnętrznego na terenie gmin: Ostrzeszów, Koźmin Wielkopolski, Golina, Godziesze Wielkie, Mikstat, Turek i Turek Miasto”

Celem modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie miasta i wiosek naszej gminy jest obniżenie mocy zainstalowanych opraw oświetleniowych i jednocześnie podniesienie jakości oświetlenia dróg na tym terenie. Osiągnięcie powyższego celu pozwoli na uzyskanie znaczących efektów ekologicznych, związanych ze zmniejszeniem zużycia energii elektrycznej. Ograniczenie zużycia energii w konsekwencji wpłynie na redukcję emisji dwutlenku węgla oraz uzyskanie efektów ekonomicznych związanych z optymalizacją kosztów eksploatacji i konserwacji infrastruktury oświetleniowej.

Zakres rzeczowy przedsięwzięcia na terenie gminy Koźmin Wielkopolski obejmuje:

  • demontaż starych opraw rtęciowych i sodowych,
  • montaż 1305 opraw typu LED z systemem sterowania,
  • wymianę i montaż wysięgników,
  • wymianę 16 słupów.

Planowany termin rozpoczęcia zadania to 8 czerwca 2026, a zakończenia 30 czerwca 2026 roku.