logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej

17 czerwca odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której Piotr Osuch, nowo wybrany Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, złożył ślubowanie wobec radnych, rodziny oraz licznie przybyłych mieszkańców.

Zanim przystąpiono do aktu ślubowania, Ilona Bałoniak, Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej, wręczyła Piotrowi Osuchowi zaświadczenie o wyborze na burmistrza.

Następnie nowo wybrany włodarz wypowiedział rotę ślubowania:

- Obejmując urząd Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy Koźmin Wielkopolski. Tak mi dopomóż Bóg! - powiedział.

Po złożeniu ślubowania odbył się symboliczny akt przekazania władzy. Przewodniczący Rady Miejskiej, Karol Jankowiak, przekazał Piotrowi Osuchowi insygnia Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski.

Nowy burmistrz ma 46 lat i z Koźminem Wielkopolskim jest związany od dzieciństwa. Jest absolwentem koźmińskiego liceum.  W 2003 roku ukończył studia wyższe, a następnie uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych. Przez 23 lata pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im.J.Marcińca w Koźminie Wielkopolskim. Od 2014 r. był radnym powiatowym, a w bieżącej kadencji Przewodniczącym Rady Powiatu Krotoszyńskiego. 

 

Wystąpienie burmistrza Piotra Osucha po ślubowaniu 

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, 

Panie Przewodniczący,

Wysoka Rado!

 Trzy miesiące temu tragiczną śmiercią odszedł Burmistrz Maciej Bratborski. To smutne wydarzenie rozpoczęło procedurę przyspieszonych wyborów na urząd Burmistrza. W przeprowadzonych wyborach w dniu 14 czerwca dzięki Państwa poparciu zostałem wybrany na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, otrzymując bardzo silny mandat.  Za to zaufanie chciałbym z całego serca podziękować. Dziękuję również Państwu, że przyjęliście moje zaproszenie i tak licznie przybyliście na dzisiejszą uroczystość.

W moim wystąpieniu często powtarzane będzie słowo „dziękuję”. To piękne słowo musi dziś paść wielokrotnie. Dziękuję Wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach, podnosząc frekwencję do około 50%. Dziękuję również mojemu kontrkandydatowi za udział w wyborach. Ale w szczególności dziękuję mojej najbliższej rodzinie za wyrozumiałość i pełne wsparcie. Dziękuję członkom mojego komitetu wyborczego – wykonaliście wspaniałą pracę. Dziękuję wszystkim ludziom, którzy w bezinteresowny sposób wspierali moją kampanię wyborczą, w szczególności w jej trudnych momentach. Nie będę wymieniał z imienia i nazwiska ale każdy z Was wie kogo mam na myśli. Jestem z Wami. Przed nami kolejny pełen wyzwań etap. Dziękuję komisjom wyborczym na czele z komisją miejską i wszystkim zaangażowanym w przebieg wyborów.

Szanowni Państwo!

 Chcę zadeklarować, że urząd Burmistrza Miasta i Gminy  Koźmin Wielkopolski będę traktował jako zaszczytną służbę na rzecz pomyślności mieszkańców naszej gminy i  będę wsłuchiwał się w głosy naszych mieszkańców.

Zaczynam swoją służbę w trakcie trwającej już kadencji!!! To pragnę mocno podkreślić! Dlatego z dużym niepokojem i zdziwieniem, przyjąłem informację, że w czasie poprzedzającym wybory nowego burmistrza były podpisywane strategiczne umowy i wydawane kontrowersyjnie społecznie decyzje.

Drodzy Mieszkańcy!

 Chcę poinformować, że kluczowe decyzje dla rozwoju naszej gminy będę podejmować za wiedzą i aprobatą społeczności koźmińskiej (nawet nie wykluczałbym przeprowadzenia referendum). Mieszkańcy będą informowani   o kosztach i stanie realizowanych inwestycji. Będę współpracował z lokalnymi przedsiębiorcami. Program działania na drugą część kadencji opisałem w moim programie wyborczym.

Szanowni Państwo!

 Chcę być burmistrzem, który łączy, a nie dzieli. Jestem gotowy do współpracy z całą Radą Miejską. Tego samego oczekiwałbym od Rady Miejskiej. Obejmowane stanowisko przyjmuję z pokorą. Od jutra czeka mnie ciężka praca dla naszej Małej Ojczyzny. Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za tak liczną obecność i wsparcie .

 

Po wystąpieniu burmistrza głos zabrał Karol Jankowiak, Przewodniczący Rady Miejskiej, który również zadeklarował gotowość do merytorycznej i partnerskiej współpracy z nowym burmistrzem.

Po zakończeniu części oficjalnej delegacje – w tym sołtysi, samorządowcy oraz mieszkańcy – złożyły Piotrowi Osuchowi gratulacje, życząc mu powodzenia na burmistrzowskiej drodze.