18 sierpnia Rada Nadzorcza Koźmińskich Usług Komunalnych powierzyła funkcję Prezesa Spółki Konradowi Dąbrowskiemu.
Konrad Dąbrowski jest magistrem inżynierem inżynierii środowiska oraz posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.
To doświadczony inżynier, który od 18 lat związany był zawodowo z branżą wodociągowo-kanalizacyjną i realizował inwestycje na terenie całej Polski.
Od prawie 10 lat prowadził również własną działalność gospodarczą, w ramach której współpracował z gminami i zakładami komunalnymi. Świadczył usługi doradcze i inżynieryjne, zajmował się nadzorami, dokumentacją techniczną i szeroko rozumianym wsparciem inwestycji w branży wod-kan.
Od kilku lat intensywnie zajmował się technologią uzdatniania wody, rozwijając swoją wiedzę i kompetencje w tym zakresie.
Jego dotychczasowe doświadczenie obejmowało m.in.:
- współpracę z gminami oraz zakładami komunalnymi w całej Polsce,
- przygotowanie, prowadzenie i nadzorowanie inwestycji infrastrukturalnych,
- doradztwo techniczne i inżynieryjne w zakresie gospodarki wodno-ściekowej.
- budowę i modernizację stacji uzdatniania wody,
- budowę i modernizację oczyszczalni ścieków,
- budowę sieci wodociągowych i kanalizacyjnych,
Przed nami dwa strategiczne zadania dla Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski – budowa Stacji Uzdatniania Wody oraz rewitalizacja rynku. Realizacja tak ważnych przedsięwzięć wymaga nie tylko doświadczenia i wiedzy technicznej, ale przede wszystkim dobrej współpracy, odpowiedzialności i poświęcenia.
Spójna wizja rozwoju spółki, którą podzielają nowy Prezes KUK oraz Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, oparta na współpracy i konsekwentnym działaniu, jest ważnym krokiem w stronę dalszego, stabilnego rozwoju spółki oraz naszej gminy.

