logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
Nie tylko na lekcjach nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 im. K. Makuszyńskiego starają się w jak najbardziej atrakcyjny sposób przekazać wiedzę swoim uczniom. Szkoła zamieniała się w prawdziwy teatr w nocy z 20 na 21 maja. Odpowiednia atmosfera i nastrój zostały wywołane przez dekoracje i scenografię. Nad wszystkim pracowali członkowie kółka teatralnego wraz z opiekunem Katarzyną Mikołajczak.

Goście, zaproszeni na godzinę 19.00, otrzymali bilety oraz program przedstawienia. Aktorów dopingowali: burmistrz Maciej Bratborski, dyrekcja szkoły oraz rodzice aktorów.

Na początku aktorzy zaprezentowali przedstawienie, pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia”. Opowieść baśniowa osadzona w realiach XXI wieku, która ostrzega przed bezmyślnym korzystaniem z Internetu. Następnie wystąpił zespół taneczny, który zajął II miejsce w kategorii klas IV- VI na konkursie tanecznym „Roztańczony Orpiszew 2010 rok”. Podczas przerwy wszyscy udali się do teatralnej kawiarenki, gdzie czekało smaczne ciasto i pachnąca kawa.

Po przerwie goście obejrzeli przedstawienie teatralne, pt. „Zielony i Nikt”. Scenariusz został napisany przez opiekunkę koła na podstawie książki Małgorzaty Strzałkowskiej pod tym samym tytułem. Piękna baśń poetycka przeznaczona dla wszystkich niezależnie od wieku. Przypomina, że nie wolno zamykać się w swoim własnym świecie, trzeba mieć odwagę marzyć i zawsze stawiać czoła przeciwnościom losu. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi i długimi brawami.

Na tym noc z teatrem nie została zakończona. Wszyscy aktorzy wraz z opiekunami Katarzyną Mikołajczak i Alicją Gawrońską zostali w szkole do soboty rano. Słodkości, kolacja i nocleg to najprzyjemniejsze chwile, które w nagrodę za całoroczną pracę mogli przeżyć uczniowie. Ile scenek podczas nocy odegrali, ile i czy w ogóle spali pozostanie już tajemnicą. Jedno jest pewne wszyscy wspaniale się bawili.

Tekst i foto: SP Nr 3