logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
Do jutra, tj. 1 czerwca zbieramy dary dla ofiar powodzi!.Od czwartku, 27 maja w harcówce  przy ul. Floriańskiej funkcjonuje punkt zbiórki darów., w którym dyżurują wolontariusze. Dzięki ofiarności mieszkańców miasta i gminy Koźmin zebraliśmy już dużo żywności, wody pitnej, środków czystości i artykułów szkolnych. Przez dwa dni koźmińscy harcerze zbierali dary w "Biedronce", "Smaku" , sklepie Państwa Paterków i w PPS "Społem" na Osiedlu . We wszystkich koźmińskich szkołach trwa zbiórka artykułów szkolnych, żywności i innych potrzebnych produktów.
O naszej akcji poinformowali także księża wszystkich parafii na terenie gminy podczas niedzielnych mszy za co serdecznie dziękujemy!

W akcję pomocy włączają się koźmińscy przedsiębiorcy, którzy również przekazują dary dla powodzian.

We wtorek w nocy konwój z pomocą od mieszkańców miasta i gminy Koźmin Wlkp. wyruszy do gminy Wilków na Lubelszczyźnie. Mieszkańcy tej gminy potrzebują naszej pomocy. Z informacji uzyskanych w rozmowie telefonicznej od pracownika Urzędu Gminy Wilków wynika, że mieszkańcy zatopionych miejscowości potrzebują: żywności, środków czystości, wody i arykułów szkolnych. Dojazd do niektórych miejscowości na terenie gminy Wilków będzie możliwy dopiero za kilka dni.

Dary dla powodzian zbieramy do jutra do godz. 18.00.