logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
W dniach 27-28 listopada w hali sportowej przy ZSP im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. W dwudniowych zmaganiach szczypiorniści MUKS Koźmin Wlkp. zdobyli złoty medal. Drużyna dziewcząt z MUKS Koźmin Wlkp. wywalczyła sobie drugie miejsce.
Organizatorami turnieju byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, Krajowe Zrzeszenie LZS w Warszawie, Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu, Urząd Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie Wielkopolskim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim.

Impreza tej rangi odbyła się po raz drugi z rzędu w Koźminie Wlkp. - Ubiegłoroczna organizacja zawodów została oceniona przez Krajowe Zrzeszenia na bardzo wysokim poziomie, dlatego również w tym roku powierzono nam organizację Mistrzostw – mówi Sławomir Gruchała, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie.

Nie bez znaczenia był także fakt, że do ogólnopolskiego finału zakwalifikowały się dwie drużyny z MUKS Koźmin Wlkp.

W zawodach wzięły udział po trzy najlepsze drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców. Jednak w ostatniej chwili jedna z drużyn chłopców z powodów zdrowotnych zawodników nie dojechała. Oprócz drużyn gospodarzy zobaczyliśmy zespoły : LZS Tor Dobrzeń Wielki, LUKS Orlik Reszel w kategorii dziewcząt i MLKS Czarni Olecko w kategorii chłopców. W dwudniowych zmaganiach szczypiorniści MUKS Koźmin Wlkp. pokonali dwukrotnie zawodników z Olecka  45 : 24 oraz 32 : 27 i zdobyli złoty medal. Natomiast w kategorii dziewcząt najlepsze okazały się dziewczęta LUKS Orlik Reszel pokonując MUKS 29 : 20 oraz LZS Tor Dobrzeń Wielki. W meczu o drugie miejsce koźminianki okazały się lepsze od zawodniczek z Dobrzenia i wygrały w stosunku 22 do 20. - Cieszę się, iż sukces organizacyjny poszedł w parze z sukcesem sportowym – złoty medal wśród chłopców i srebrny wśród dziewcząt utwierdza nas w przekonaniu, że szkolenie w piłce ręcznej, które prowadzimy w szkołach podstawowych poprzez organizację ligi i dalej w MUKS przynosi efekty. - podsumował Sławomir Gruchała.

Wszystkie zespoły nagrodzono pucharami i medalami, a najlepszych pamiątkowymi statuetkami. Nagrody wręczali: Maciej Bratborski, burmistrz MiG Koźmin Wlkp., Maciej Wasielewski, wiceprzewodniczący Rady WZLZS w Poznaniu, Sławomir Gruchała, dyrektor GOS w Koźminie Wlkp., Andrzej Joachimiak,  dyrektor ZSP w Koźminie Wlkp.
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe koszulki ufundowane przez Gminę Koźmin Wlkp.

WYNIKI – DZIEWCZĘTA
MUKS KOŹMIN WIELKOPOLSKI - LUKS ORLIK RESZEL 20:29
LZS TOR DOBRZEŃ WIELKI – MUKS KOŹMIN WLKP. 20:22
LUKS ORLIK RESZEL – LZS TOR DOBRZEŃ WIELKI 26:23

Klasyfikacja końcowa – kategoria dziewcząt
I –LUKS ORLIK RESZEL – (warmińsko – mazurskie)
II – MUKS KOŹMIN WIELKOPOLSKI – (wielkopolskie)
III – LZS TOR DOBRZEŃ WIELK - (opolskie)

Królowa strzelców: Wysocka Aleksandra – LUKS ORLIK RESZEL
Najlepsza zawodniczka: Pabich Karolina – MUKS KOŹMIN WLKP.
Najlepsza bramkarka: Chodań Aneta – LUKS ORLIK RESZEL
Najlepszy trener: Teresa Doborzyńska – LUKS ORLIK RESZEL


WYNIKI – CHŁOPCY
mecz - MLKS CZARNI OLECKO - MUKS KOŹMIN WLKP. 24:45
rewanż - MLKS CZARNI OLECKO – MUKS KOŹMIN WLKP. 27:32
Klasyfikacja końcowa – kategoria chłopców
I – MUKS KOŹMIN WIELKOPOLSKI
II – MLKS CZARNI OLECKO

Król strzelców: Twardowski Bartosz – MUKS KOŹMIN WLKP.
Najlepszy zawodnik: Musieliński Wojciech – MUKS KOŹMIN WLKP.
Najlepszy bramkarz: Wojsiat Jan – MLKS CZARNI OLECKO
Najlepszy trener: Dariusz Maciejewski – MUKS KOŹMIN WLKP.

Składy drużyn MUKS Koźmin Wlkp.
Chłopcy: Musieliński Wojciech, Twardowski Bartosz, Leśniak Szymon, Walas Kacper, Biernacki Arkadiusz, Wysocki Michał, Zmyślony Mateusz, Serek Hubert, Twardowski Wojciech, Poczta Daniel, Gęstwa Maciej, Gałczyński Dominik, Jagła Dawid, Kaczmarek Eryk. Trener : Maciejewski Dariusz

Dziewczęta: Pabich Karolina, Baszyńska Arleta, Jakubek Sylwia, Tomaszewska Karolina, Stasiak Dominika, Górak Marta, Twardowska Monika, Kołaczkowska Żaneta, Witek Natalia, Grzesiak Julia, Wosińska Laura, Wysocka Edyta, Otworowska Aleksandra,  Pieniężna Sylwia. Trener: Adam Kuzia.

Data publikacji 6.12.2013r.
Tekst i foto: GOS, MUKS w Koźminie Wlkp.