logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele farnym zainaugurowała koźmińskie obchody 95.rocznicy odzyskania niepodległości. Po nabożeństwie delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Wolności. Ostatnim punktem obchodów był spektakl „ Nie pytaj mnie o Polskę”, w wykonaniu uczniów Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy.

O godz. 10.00 okolicznościową mszę świętą odprawili księża  z parafii pw. św. Wawrzyńca. Tradycyjnie już o uroczystą oprawę muzyczną tego patriotycznego nabożeństwa zadbała Koźmińska Orkiestra Dęta i Chór im.Cz. Czypickiego.

Po mszy św. poczty sztandarowe i delegacje przeszły pod Pomnik Wolności, gdzie uroczyście odśpiewano hymn Polski, a następnie złożono wiązanki kwiatów. Wartę honorową przy pomniku pełnili koźmińscy harcerze i przedstawiciele młodzieżowych drużyn pożarniczych OSP. Uroczystości przy pomniku zgromadziły wielu mieszkańców miasta i gminy.

Około godziny 12.00 w sali widowiskowo-kinowej "Mieszko" rozpoczęło się krótkie przedstawienie „ Nie pytaj mnie o Polskę”, w wykonaniu koźmińskich gimnazjalistów. – Wartości nadrzędne: patriotyzm, ojczyzna i tradycja widziane oczami współczesnych nastolatków – zapowiedział spektakl polonista Marcin Ziętkiewicz. Publiczności spodobała się formuła przedstawienie – piękne wiersze i piosenki o ojczyźnie, przeplatane krótkimi filmikami, na których młodzi koźminiacy wypowiadają się na temat tego, co dla nich znaczy Polska, tradycja i czym jest patriotyzm. 

Data publikacji 12.11.2013r.

Tekst i foto: af