logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
Chór żeński z Balatonkeresztur i Balatonmariafurdo był gościem specjalnym XXI Koźmińskich Spotkań Chóralnych, które odbyły się w niedzielę, 13 października. Przy okazji wizyty goście z partnerskiej gminy zwiedzili Koźmin Wlkp, Krotoszyn i Poznań. Pomiędzy chórami koźmińskim i węgierskim nawiązała się przyjaźń i chęć współpracy.

Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, do naszego miasta  przyjechało 25 chórzystek wraz z dyrygentem, a także Györgym Galaczem, burmistrzem partnerskiej gminy Balatonmarifurdo. W programie wizyty chórzystek znad Balatonu znalazła się wycieczka do Poznania i Krotoszyna. DO Krotoszyna gości z Węgier zaprosił Leszek Kulka, Starosta Krotoszyński. Wieczorem chór wziął udział we mszy św., a następnie koncertował w pięknym krotoszyńskim kościele farnym.

Tradycyjnym i stałym punktem programu wizyt Węgrów w Koźminie jest zwiedzanie miasta, a także koźmińskich firm Lotos - producenta bombek i Adpal - producenta świec.

Podczas pobytu w Koźminie chórzystki spotkały się przy kawie z członkami chóru im. Cz. Czypickiego. W trakcie spotkania omówiono szczegóły niedzielnego koncertu i ewentualnej dalszej współpracy między chórami.

13 października, chór wystąpił w sali widowiskowo-kinowej „Mieszko” w Koźminie z repertuarem pieśni religijnych i tradycyjnych utworów węgierskich.

Data publikacji 15.10.2013r.
Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz