logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
W dniach od 30 września  do 4 października grupa uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp. wraz z opiekunami uczestniczyła w pielgrzymce do Rzymu i Watykanu. Najważniejszym momentem wyjazdu był udział w audiencji generalnej z papieżem Franciszkiem na placu Św. Piotra, podczas której obsłudze papieża przekazano  książkę  pt. „O Franciszku, którego kochał świat”, zredagowaną i zilustrowaną przez uczniów szkoły oraz statuetkę  św. Wawrzyńca, patrona miasta i gminy Koźmin Wlkp.,  jako dar od wszystkich koźminiaków.

Po radosnym i pełnym wrażeń spotkaniu z papieżem uczestnicy pielgrzymki udali się do bazyliki Św. Piotra, gdzie oddali hołd błogosławionemu Janowi Pawłowi II, wielkiemu papieżowi i  Polakowi.

W programie pielgrzymki znalazło się również  zwiedzanie Rzymu, z jego największymi zabytkami, w tym m.in. Colosseum, Forum Romanum, Panteon, Zamek Świętego Anioła  i Plac Nawona z pięknymi fontannami.  Pielgrzymi mieli też okazję zwiedzić Wenecję oraz pięknie i urokliwie położony Asyż, w którym żył i działał patron Włoch Św. Franciszek.

Data publikacji: 14.10.2013r.
Tekst i foto: SP Nr1