logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
13 czerwca zakończył się bezpłatny kurs nauki pływania dla uczniów klas III szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Koźmin Wlkp. Zajęcia odbywały się od kwietnia, raz w tygodniu na krytej pływalni „AQUAPARK” w Jarocinie przy ul. Sportowej. W kursie udział wzięło 120 uczniów. Zadanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Celem zajęć było opanowanie umiejętności pływania, które jest sportem bardzo zdrowym, a uprawianie go zdecydowanie może przełożyć się na jakość życia człowieka w wieku dojrzałym.

Pływanie i proces uczenia się ruchów w wodzie dostarczało dzieciom wiele radości, przyjemności, satysfakcji i odprężenia.

Dzieci zapoznano z wiadomościami z zakresu bezpieczeństwa na pływalni, skutkami lekkomyślnych skoków do wody w miejscach niebezpiecznych, z zagrożeniem jakie niesie woda. Doskonaliły pływanie kraulem na grzbiecie, wykonywały ćwiczenia wypornościowe oraz uczyły się wykonać prawidłowo skok do wody. Zdobyły wiadomości jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, rozwinęły poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych.

Po zakończonym kursie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i dyplom.

Data publikacji 21.06.2013

Tekst i foto: GOS