logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
Polska reprezentacja w tenisie ziemnym na wózkach w składzie: Tadeusz Kruszelnicki, Piotr Jaroszewski, Albin Batycki i Kamil Fabisiak wywalczyła 7 miejsce w tegorocznych Drużynowych Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Turcji w dniach 20-26 maja.

Polacy w pierwszym meczu pokonali silną drużynę Tajlandii 2:1, następnie przegrali 0:3 z Francją. która w finale pokonała Holandię.

W walce o miejsca 5-8 nasi wózkarze dzielnie walcz li z Argentyńczykami remisując po grach singlowych. Niestety w grze podwójnej nasz debel uległ 0:2 w setach i cały mecz wygrali Argentyńczycy, a Polakom pozostało rywalizować o miejsce 7.

W pojedynku o 7 miejsce Polska stoczyła morderczą prawie 8 godzinną walkę z Austrią. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane i kończyły się w 3 setach. Jako pierwszy Piotr Jaroszewski 5:7, 6:2, 6:1 ograł Thomasa Mossiera, następnie Tadeusz Kruszelnicki zwyciężył Martina Legnera 3:6, 6:1, 7:6(8), a zwycięstwo przypieczętował debel Albin Batycki/Kamil Fabisiak pokonując parę Thomas Flax/Josef Riegler 7:6(3), 5:7, 10:5.

Lokata 7 w DMŚ jest dużym sukcesem który pozwała nam w przyszłym roku rywalizować w Mistrzostwach Świata bez czasochłonnych i kosztownych kwalifikacji.


Data publikacji 6.06.2013r.
Tekst i foto: IKS "Spartakus"