logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
VII Turniej Charytatywny „Gramy dla Rafała”, który odbędzie się w dniach 1-3 lutego w Koźminie Wlkp., zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Udział w imprezie potwierdziły już gwiazdy sportu: Maciej Zegan, Marcin Urbaś, Damian Seweryn czy Łukasz i Sebastian Kaczmarkowie.Tym razem pieniądze trafią do ucznia koźmińskiego ZSP, Rafała Pieniężnego, który ucierpiał w tragicznym wypadku drogowym w czerwcu 2012r., w którym zginęło kilkoro młodych mieszkańców naszej gminy.
Rafał Pieniężny to uczeń klasy drugiej technikum w zawodzie technik agrobiznesu, mieszkaniec wsi Pani Wola. Siedemnastolatek do czerwca 2012 roku prowadził bardzo aktywne życie. Był czynnym sportowcem w MUKS Koźmin, ministrantem w kościele parafialnym w Mokronosie, członkiem uczniowskiej społeczności ZSP im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp. Nagle jedno zdarzenie zmieniło jego losy. Jedna chwila zadecydowała, że z aktywnego, czynnego, wysportowanego, młodego człowieka, stał się osobą potrzebującą rehabilitacji i środków finansowych. Rafał wiele miesięcy spędził w szpitalu. Przeszedł liczne operacje jamy brzusznej, tętnicy sercowej. Czeka go jeszcze skomplikowana operacja miednicy. Wszystkie zabiegi związane są z wyjazdami do specjalistycznych szpitali. Ponadto, aby Rafał mógł odzyskać pełnię sił, potrzebuje czasochłonnej i kosztownej rehabilitacji oraz wykwalifikowanej pomocy lekarskiej.

Pierwsze środki na leczenie Rafała zebrano podczas REISS CUP 2012. W trakcie turnieju organizowanego przez Akademię Reissa za kwotę 550 zł zlicytowano koszulkę z autografem Piotra Reissa. Również młodzież z wolontariatu działającego przy ZSP Koźmin aktywnie uczestniczy w zbiórkach. Od grudnia prowadzi sprzedaż ręcznie robionych ozdób świątecznych: kartek, babek, stroików itp. (zarówno w szkole, jak i na festynach zorganizowanych z okazji mikołajek – przyp. red.) i wszystkie środki przeznacza na pomoc Rafałowi.

Sytuacja materialna Rafała i jego rodziny nie jest najlepsza. - Dlatego też wespół z całą społecznością ZSP postaramy się uzbierać kwotę, która pozwoli na przeprowadzenie zabiegów i rehabilitacji, przywracając Rafałowi radość z życia. – mówi Daniel Borski, główny organizator turnieju.

Zmagania w hali ZSP rozpoczną się 1 lutego. Po dwudniowych eliminacjach, w których wezmą udział 32 zespoły, w niedzielę, 3 lutego, rozegrane zostaną finały. W ich trakcie tradycyjnie odbędą się licytacje czy też mecze pokazowe z udziałem sportowych gwiazd. Dotychczas akces uczestnictwa wyraziło dziesięć drużyn.

Głównym organizatorem zmagań jest redakcja bezpłatnej „Gazety Lokalnej Krotoszyn”, oraz ZSP Koźmin pomoc w realizacji zadania zaoferowały: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Krotoszynie, burmistrz Koźmina Maciej Bratborski i Sławomir Gruchała, dyrektor GOS-u. Wsparcie zadeklarowało także kilku parlamentarzystów oraz samorządowców i przedsiębiorców.
Szczegóły dotyczące procesu zgłoszeń znajdziecie na www.halowkacwzk.fora.pl

Pewne jest, że na turnieju zjawią się bokserski mistrz Maciej Zegan, znakomity lekkoatleta Marcin Urbaś, były piłkarz ekstraklasowy Damian Seweryn czy świetni siatkarze Łukasz i Sebastian Kaczmarkowie. W dalszym ciągu rozmawiamy z kilkoma innymi osobistościami świata sportu. Będzie także okazja do zlicytowania wielu wspaniałych gadżetów sportowych (np. trzecia z sześciu piłek z podpisem Cristiano Ronaldo i jego kolegów z reprezentacji Portugalii i wiele innych).

Już teraz liczmy na Wasze wsparcie! Grajcie z nami dla Rafała!

Tekst i foto: organizatorzy

Data publikacji 19 stycznia 2013r.