logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
Zbiórka pieniędzy, licytacje i koncerty szkolnych i lokalnych grupa artystycznych – tak zapowiada się 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koźminie Wlkp. Orkiestra Owsiaka zagra już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia.

Jak informuje Agata Wypijewska, szefowa koźmińskiego sztabu WOŚP, już od wczesnych godzin porannych na ulice Koźmina Wlkp. wyjdą wolontariusze z puszkami. Orkiestrowa kwesta odbędzie się także w godzinach porannych (po mszach św.) pod kościołami w Borzęciczkach, Wałkowie i Mokronosie. W sumie na terenie gminy pieniądze będzie zbierać 67 wolontariuszy.

O godz. 14.00 w sali widowiskowo-kinowej „ Mieszko” przy ul. Boreckiej rozpoczną się koncerty i licytacje. Na scenie zaprezentują się uczniowie szkół: SP NR 1, SP Nr 3, ZSP w Borzęciczkach, SP Borzęcice, SP Mokronos, a także dzieci z koźmińskiego przedszkola.

W imprezę włączą się także nasi seniorzy. Teatr Seniora przedstawi piękny spektakl słowno- muzyczny „Seniorzy w barwach jesieni”.

Sztab wystawi na licytację gadżety 21. Finału WOŚP: kubki, kalendarze i koszulki.

Warto wybrać się także na pokaz ratownictwa medycznego, który na koźmińskim Rynku zaprezentują strażacy.

Szczegóły 21. Finału WOŚP znajdziecie Państwo na plakatach.

W tym roku Orkiestra Owsiaka zbiera pieniądze w połowie na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, w połowie na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych dla osób starszych.

Tekst: Agnieszka Flejsierowicz
Data publikacji: 8 stycznia 2012r.