logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
W przedszkolu „Parkowe Skrzaty” w Koźminie Wlkp. miesiąc grudzień jest szczególnym miesiącem, gdyż czekamy na święta Bożego Narodzenia. Wszystkie dzieci z wielką niecierpliwością czekały na choinkę, gwiazdora i prezenty. Przygotowaliśmy się do świąt w bardzo szczególny sposób, ponieważ dzieci uczyły się wierszy, piosenek, kolęd oraz zapoznały się z tradycjami święta Bożego Narodzenia.
Kiedy nadszedł upragniony dzień Wigilii 21.12.2012 r. nasze sale były pięknie przystrojone przez ozdoby przygotowane przez dzieci takie jak łańcuchy, stroiki, aniołki, gwiazdki. Panował wyjątkowo świąteczny nastrój, a wszystkie przedszkolaki małe i duże czekały na jednego gościa czyli „Gwiazdora”. Stoły nakryte były białymi obrusami i przystrojone w piękne dekoracje, które dzieci przygotowały razem z nauczycielami. Pod obrus dzieci włożyły sianko. Dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia.

Na stole wigilijnym znalazły się dania takie jak ryba, kapusta, barszcz z uszkami oraz słodkie przysmaki pierniki, cukierki, mandarynki, którymi częstowaliśmy się w ciągu całego dnia w przedszkolu.

W dniu 20 grudnia 2012 r. dzieci 5 - letnie wraz z wychowawczynią Anną Konowalczyk przedstawiły dla całego przedszkola „iasełka”. Występ wszystkim bardzo się podobał, czego dowodem były gromkie brawa.

Po zakończeniu „Jasełek” p. Dyrektor Lidia Kwaśnik złożyła wszystkim dzieciom i pracownikom przedszkola najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zaśpiewaliśmy kolędy.
Tekst: A. Kubot
Foto: B. Gołąbek, S. Kowalska