logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
Koźminianin Stefan Kaźmierczak został laureatem nagrody Starosty Krotoszyńskiego „Krotoszyński Dąb” w kategorii „działalność społeczna”. Pan Stefan Kaźmierczak otrzymał nagrodę za zaangażowanie w działalność Chóru im. Czesława Czypickiego i Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Powstańców Wielkopolskich oraz inne działania społeczne na rzecz Koźmina Wielkopolskiego i jego mieszkańców.
Nagrodę wręczyli podczas uroczystej gali w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie starosta krotoszyński Stanisław Szczotka i przewodniczący Rady Powiatu Leszek Kulka. Gratulacje Laureatowi złożył także Burmistrz Miasta i Gminy Kożmin Wielkopolski Maciej Bratborski.


O przyznaniu tytułu decydowała kapituła złożona z przedstawicieli samorządu powiatowego i lokalnych mediów. Nadesłano 21 wniosków. Kapituła wybrała spośród nich po trzy nominacje, a następnie dokonała wyboru laureata w poszczególnych kategoriach.


Nagroda, choć przyznawana corocznie, nie jest wyrazem uznania za działalność w ostatnich miesiącach. Dęby otrzymują osoby, które na to uznanie i szacunek pracowały wiele lat – zauważył w swym wystąpieniu starosta Stanisław Szczotka.


Wśród nominowanych do nagrody w kategorii „nauka, kultura” było Towarzystwo Miłośników Koźmina Wielkopolskiego.Data publikacji
02.04.2015
Foto: G Ziętkiewicz (Starostwo Powiatowe Krotoszyn)